Kibice krytykują brutalny faul na Lionelu Messim podczas meczu Inter Miami z Nashville…

Kibice krytykują brutalny faul na Lionelu Messim podczas meczu Inter Miami z Nashville…

Twierdzą, że mógł zakończyć jego karierę, jednocześnie wychwalając Argentyńczyka jako „najlepszego wszech czasów” za to, że był w stanie kontynuować grę

Fani futbolu wyrazili swoje oburzenie po brutalnym faulu, którego doświadczył Lionel Messi podczas meczu Inter Miami z Nashville w czwartek.

Argentyńska supergwiazda miała znakomity start w swoim pierwszym pełnym sezonie w drużynie MLS, strzelając trzy bramki w trzech ligowych meczach przed pierwszym spotkaniem w ramach 1/16 finału Pucharu Mistrzów CONCACAF.

Jednak zespół należący do Davida Beckhama miał fatalny początek, tracąc dwa gole na korzyść Nashville, zanim Messi zdobył bramkę po fantastycznej asyście od swojego byłego kolegi z Barcelony, Luisa Suareza.

W 78. minucie, kiedy obrońca Nashville, Lukas MacNaughton, próbował wybić piłkę, przejechał korkami po nodze Messiego powyżej piszczela, co było niezwykle brzydkim faulem.

Argentyńczyk, który był wściekły na faul, został rzucony na ziemię z bólu, po czym został zaopatrzony przez medyczny personel Inter Miami.

Jednak MacNaughton nie został nawet ukarany przez sędziego, a Messi odzyskał siły, by kontynuować grę do końca meczu, mając ostatnie słowo, gdy Suarez wyrównał wynik w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Gdy nagranie z faulu zaczęło krążyć w mediach społecznościowych, kibice szybko skrytykowali MacNaughtona, jednocześnie chwaląc Messiego za jego zdolność do znoszenia ciężkich traktowań, które często spotykają go na boisku.

Jeden z nich powiedział: „Z czego są zrobione stopy Messiego? Ten facet przetrwał tyle szalonych ataków przez swoją karierę.”

Inny dodał: „Naprawdę nie wiem, jak on przetrwa te faule?”, zanim kolejny zszokowany fan powiedział: „Wstał po dwóch minutach i kontynuował. Po prostu rzeczy godne GOATA.”

Inni byli ulżeni, że Messi mógł kontynuować grę, z obawami, że brutalny faul mógł położyć kres jego karierze w wieku 36 lat.

Kolejny fan zażartował: „Ten faul na Lionelu Messim zakończyłby karierę zwykłych graczy, ale nie NAJLEPSZEGO WSZECH CZASÓW. Dalej do następnego.”

Tymczasem jeden opisał Messiego jako „fenomen przyrody”, a dodatkowy kibic wtrącił się do debaty, mówiąc: „Prawie zakończył futbol. Mielibyśmy zostać oglądając piłkę nożną.”