Home Najnowsze wiadomości Panthers powstrzymują Oilers w trzecim meczu Pucharu Stanleya, mając jedno zwycięstwo do...

Panthers powstrzymują Oilers w trzecim meczu Pucharu Stanleya, mając jedno zwycięstwo do tytułu

13
0

The Pantery z Florydy w czwartkowy wieczór objął zdecydowane prowadzenie w serii 3:0 w finale Pucharu Stanleya, pokonując w trzecim meczu Edmonton Oilers 4:3.

Nafciarze W trzeciej kwarcie musieli pokonać stromą wspinaczkę, aby wrócić do gry, przegrywając 4:1, ale prawie im się to udało. Philip Broberg strzelił gola po około sześciu minutach tej kwarty, a Ryan McLeod skierował piłkę obok Siergieja Bobrowskiego w 14:43, zwiększając presję na Florydzie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ RELACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Bramkarz Florida Panthers Siergiej Bobrowski (72) broni drużynę Edmonton Oilers w drugiej kwarcie trzeciego meczu finału hokejowego Pucharu Stanleya NHL, który odbędzie się w środę w Edmonton w Albercie. (Jeff McIntosh/Prasa kanadyjska)

Gdy Edmonton dodał szóstego zawodnika na lód, nie mogli już przebić „Boba” kolejnego krążka. Floryda była o jedno zwycięstwo od zdobycia pierwszego w historii klubu Pucharu Stanleya.

Florida był pierwszy na boisku z czasem 18:58 w pierwszej kwarcie, strzelając gola Sama Reinharta – był to jego dziewiąty w sezonie posezonowym. Skrzydłowy Oilers Warren Foegele zremisował na początku tej połowy, ale kilka błędów Edmontona pozwoliło Florydzie wykorzystać przewagę.

Bramkarz Oilers Stuart Skinner nie był w stanie kontrolować krążka we własnej strefie, a skrzydłowy Panthers Vladamir Tarasenko strzelił gola. W tym momencie Panthers byli jeszcze daleko od zakończenia spotkania.

NHL PROSPECT MÓWI, ŻE ZESPÓŁ ZAPYTAŁ GO JAKIE JEST JEGO OCENA UBERA I WYNIKI NA SNAPCHACIE PRZED DRAFTEM

Bramka Aleksandra Barkowa

Aleksander Barkov (16 l.) z drużyny Florida Panthers świętuje zdobycie gola przeciwko Edmonton Oilers wraz z Evanem Rodriguesem (17 l.) w drugiej kwarcie trzeciego meczu finału hokejowego Pucharu Stanleya NHL w środę w Edmonton w Albercie. (Jeff McIntosh/Prasa kanadyjska)

Sam Bennett wyprzedził Skinnera o 12:57, a Aleksander Barkov strzelił gola z rewanżu na Oilers po opuszczeniu drugiego meczu po wątpliwym wysokim uderzeniu Leona Draisaitla.

Pomimo utraty trzech bramek Bobrovsky zakończył mecz z 32 interwencjami i poprowadził Pantery do chwały. Skinner miał 19 obron w meczu.

Gwiazda Oilers, Connor McDavid, znalazł się w kolumnie punktowej dzięki asyście przy bramkach Broberga i McLeoda, ale nadal był bezbramkowy.

Stuart Skinner nie dopuszcza do bramki

Bramkarz Edmonton Oilers, Stuart Skinner (74), zdobywa bramkę dla Florida Panthers w drugiej kwarcie trzeciego meczu finału hokejowego Pucharu Stanleya NHL, który odbędzie się w środę w Edmonton w Albercie. (Jeff McIntosh/Prasa kanadyjska)