Home Rozrywka „Dom smoka” Sezon 2: Poznaj nowe postacie

„Dom smoka” Sezon 2: Poznaj nowe postacie

24
0


As, jeśli pierwszy sezon Dom Smoka nie dał widzom wystarczającej liczby postaci do śledzenia, Sezon 2 Gra o tron spin-off prequeluPremiera 16 czerwca ma wprowadzić szereg nowych graczy, którzy będą mieli do odegrania rolę w nadchodzących ognistych zmaganiach.

Moment, w którym byli Lucerys Velaryon (w tej roli Elliot Grihault) i jego smok Arrax zabity przez Aemonda Targaryena (Ewan Mitchell) i jego smoka Vhagara w ostatnich minutach finału pierwszego sezonu eskalacja konfliktu pomiędzy dwiema rywalizującymi frakcjami rodu Targaryenów oficjalnie przekroczyła punkt, z którego nie ma odwrotu. Teraz Taniec Smoków – rywalizacja o to, kto będzie rządził Siedmioma Królestwami po śmierci króla Viserysa I Targaryena (Paddy Considine) – przerodzi się w wojnę na pełną skalę.

Podobnie jak frakcje znane jako Czarni – ci, którzy wspierają najstarszą córkę Viserysa, Rhaenyrę Targaryen (Emma D’Arcy), jako prawowitą dziedziczkę – oraz Zieloni – ci, którzy wspierają jej młodszego przyrodniego brata, Aegona II Targaryena (Tom Glynn- Carney) — oba mają na celu wzmocnienie sojuszy w całym Westeros. Oto, co warto wiedzieć o kilku ważnych nowych dodatkach do Dom Smoka zginać.

Uwaga: od Dom Smoka jest wzorowany na George’u RR Martinie Pieśń Lodu i Ognia powieść towarzysząca Ogień i KrewJeśli chcesz, zawsze możesz dowiedzieć się więcej o trajektoriach tych postaci w książce. Ale unikniemy tutaj znaczących spoilerów.

Cregana Starka

(LR): Harry Collett jako Jacaerys Targaryen i Tom Taylor jako Cregan Stark Dom Smoka Sezon 2.Ollie Upton – HBO

Podczas gdy Lucerys miał misję zawarcia sojuszu z rodem Baratheon, zanim został połknięty przez Vhagara, ostatnio widzieliśmy jego starszego brata Jacaerysa (Henry Collett), który wyruszał, aby zapewnić sobie wsparcie rodu Arryn i rodu Stark, traktując ich głowy , Lady Jeyne Arryn i Lord Cregan Stark (Tom Taylor). W finale pierwszego sezonu Rhaenyra powiedziała Jace’owi, że Cregan jest bliższy jego wiekowi niż jej i ma nadzieję, że uda im się znaleźć jakąś wspólną płaszczyznę porozumienia.

Sądząc po Zwiastun drugiego sezonuWizyta Jace’a w Winterfell obejmie wycieczkę na Mur z Creganem, znanym pod pseudonimem Wilk Północy. „Jest bardzo potężny” – showrunner Ryan Condal powiedział Tygodnik Rozrywki z Cregana. „Wszyscy rywalizują o jego armię. Jest sporo młodszy od Ned Starka, więc ciekawie jest zobaczyć Młodego Wilka, młodego lorda Starków i to, jak radzi sobie w świecie oraz ciężar, jaki spoczywa na jego barkach jako Strażnik Północy, jestem podekscytowany, że publiczność będzie mogła to zobaczyć i doświadczyć.”

Jednak Sara Hess, główna współpracownica Condala w pisaniu Dom Smokaostrzegł fanów, aby nie robili sobie nadziei w związku z obszerną fabułą drugiego sezonu dotyczącą rodu Stark, centralny punkt pierwszego Gra o tron seria. „Oczekuj bardzo niewiele” – powiedziała EW. „Nasz punkt widzenia to Targaryenowie, a nasz punkt widzenia jest podzielony między Królewską Przystań, Smoczą Skałę, a następnie Daemon udaje się do Harrenhal. Po prostu nie mamy oczu, aby być naprawdę wszędzie w tym samym czasie.”

Alyn i Addam z Hull

Abubakar Salim jako Alyn z Hull w drugim sezonie „Domu smoka”.
Abubakar Salim jako Alyn z Hull Dom Smoka Sezon 2.Ollie Upton – HBO

Alyn z Hull (Abubakar Salim), marynarz floty Velaryon, który służył pod dowództwem lorda Corlysa Velaryona (Steve Toussaint) w kampanii Stepstones w sezonie 1, i jego starszy brat, stoczniowiec, Addam z Hull (Clinton Liberty), zostaną oficjalnie przedstawieni w sezonie 2, gdy ród Velaryonów wyrusza, aby wzmocnić blokadę Gardzieli – odcinka morza pomiędzy Smoczą Skałą a Driftmarkiem, który łączy Zatokę Blackwater z Wąskim Morzem – aby odciąć dostawy z Królewskiej Przystani w celu wsparcia Czarnych.

„Przyzwyczailiśmy się w tej historii do czynienia z wyższymi szczeblami społeczeństwa, a oni zawsze próbują wspiąć się na szczyt, aby być częścią tego społeczeństwa, podczas gdy Alyn nie przejmuje się tym” – powiedział Salim EW jego charakteru. „Po prostu wykonuje swoją pracę. Wie, w czym jest dobry i wie, czego chce. Nie dba o tych ludzi, którzy siedzą na swoich małych tronach, ponieważ zostali zmiażdżeni w dniu jego narodzin”.

Jednak jego związek z Lordem Corlysem okaże się ważny. „To z pewnością nowa dynamika” – powiedział Toussaint. „Jedną z rzeczy, z którymi Corlys musi się uporać, są niedyskrecje z przeszłości, które wracają, by go prześladować”.

Czytaj więcej: Co należy pamiętać o wcześniejszej wojnie między Zielonymi i Czarnymi Dom Smoka Sezon 2

Hugh Hammer i Ulf Biały

U Martina Ogień i Krewtermin „smocze nasienie” jest używany do opisania nieślubnych dzieci pochodzenia Targaryenów, które ze względu na swoje dziedzictwo mają potencjał do tworzenia więzi ze smokami. To wszystko, co na razie powiemy o Hugh (Kieran Bew) i Ulfie (Tom Bennett).

Krew i ser

Biorąc pod uwagę, że premiera drugiego sezonu nosi tytuł „Syn za syna”, łatwo jest wyciągnąć rozsądne przypuszczenie, czego Czarni szukają jako zemsty za śmierć Lucerys. Dwóch łobuzów z King’s Landing, znanych jako Blood (Sam C. Wilson) i Cheese (Mark Stobbart), odegrają makabryczną rolę w tej fabule.

Pieśń Lodu i Ognia I Gra o tron naprawdę uwarunkowali ludzi, aby oczekiwali nieoczekiwanego i okropnego” – powiedział Condal EW tej konkretnej fabuły. „Ale tak, to jest dość przerażające. Zobaczymy, co ludzie myślą o tym, co nadejdzie”.

Gwayne Hightower

Po brutalnym zrzuceniu z konia przez Daemona podczas Turnieju Dziedziców w Dom Smoka Premiera pierwszego sezonu, Gwayne Hightower (w tej roli w sezonie 2 Freddie Fox) – syn ​​Namiestnika Króla, Otto Hightower (Rhys Ifans) i brat Królowej Matki Alicent Hightower (Olivia Cooke) – czeka na długo… spóźniony powrót do Królewskiej Przystani w sezonie 2.

„Gwayne to coś w rodzaju eleganckiego dzieciaka ze szkoły z internatem, który miał najlepszych instruktorów jazdy konnej, trenerów walki i tym podobnych, ale nikt na tym świecie nie brał udziału w wojnie, ponieważ przez zasadniczo trzy czwarte naszego kraju mieliśmy pokój. stulecie” – Condal powiedział o postaci Foxa podczas występu w siostrzanym programie Sky TV dla superfanów Dom Smoka: Pokój Wojenny. „Dlatego wnosi do historii wiele ze swojego buńczucznego wychowania, a potem nagle zostaje wciągnięty w bardzo realną wojnę”.

Szymon Mocny

Chociaż Larys Strong (Matthew Needham) pełni funkcję nieoficjalnego Mistrza Szeptaczy Hightowers od czasu zorganizowania pożaru, w którym zginął jego ojciec, Lionel Strong (Gavin Spokes) i brat Harwin Strong (Ryan Corr), w sezonie 1, jego wielki -wujek, Simon Strong (Simon Russell Beale), jest kasztelanem siedziby rodu Strong w Harrenhal. Oznacza to, że Simon jest odpowiedzialny za zarządzanie i obronę centralnie położonego i rzekomo przeklętego zamku pod nieobecność Larys.

Wraz z rozpoczęciem drugiego sezonu Daemon (Matt Smith) uda się do Riverlands, aby spróbować przejąć Harrenhal dla Czarnych, co umożliwi mu udostępnij kilka scen z Simonem.

Alys Rivers

Podobnie jak Melisandre Gra o tronAlys Rivers (Gayle Rankin), rzekomo nieślubna córka Lionela Stronga, to tajemnicza postać posiadająca nadprzyrodzone zdolności. W Harrenhal Alys jest znana jako uzdrowicielka posiadająca moc proroctwa – lub, jak niektórzy mogą ją nazywać, wiedźma.

„Moja konkretna fabuła jest na razie dość powściągliwa… bardzo dzika, ale opanowana” – powiedział Rankin Miasteczko. „Chcę ją naprawdę uziemić i odnaleźć jej człowieczeństwo – zawsze próbuję znaleźć do tego drogę, ale ona też ma dużo mocy… Nie sądzę, że widzieliśmy jeszcze połowę tego, więc będzie zabawnie.”Source link