Home Rozrywka Recenzja 3. sezonu serialu Vikings: Valhalla

Recenzja 3. sezonu serialu Vikings: Valhalla

182
0


Streszczenie

 • Wikingowie: Walhalla
  Sezon 3 kończy sagę Haralda, Leifa i Freydy, eksplorując ich losy po 7-letnim przeskoku czasowym.
 • Relacje i postacie rozwijają się, oferując okazje do akcji i intryg w ostatnim sezonie.
 • Wikingowie: Walhalla
  zapewnia odpowiednie zakończenie głównych wątków, odpowiadając na większość pytań dotyczących losów bohaterów i wzbogacając mitologię serialu.Wikingowie: Walhalla sezon 3 przynosi fatalny finał sagi trzech ukochanych bohaterów. Po sześciu sezonach hitowego serialu Wikingowiefranczyza została rozszerzona o Wikingowie: Walhallaktóry czerpie z nowej karty historii. Akcja rozgrywa się około 100 lat po wyczynach legend Wikingów, takich jak Ragnar Lothbrok, Björn Żelaznoboki, Ivar Bez Kości i wielu innych, Wikingowie: Walhalla bada ekspansję chrześcijaństwa i walkę pomiędzy wyznawcami Starych Bogów a chrześcijanami. Wikingowie: Walhalla sezon 3 to ostatnia przygoda Haralda Sigurdssona, Leifa Erikssona i Freydís Eiríksdóttir.


Wikingowie: Walhalla sezon 2 zakończył się, gdy Leif i Harald byli o krok od dotarcia do Konstantynopola. Ostatni sezon serialu ujawnia, co robili dwaj towarzysze broni od momentu dotarcia do celu, a ostateczny cel Haralda, jakim jest zostanie królem Norwegii, znów staje się znany. Jeśli chodzi o Freydís, jej rola Strażniczki Wiary stawia ją po raz ostatni na kursie kolizyjnym z chrześcijańskimi wikingami. Z siedmioma latami między końcem sezonu 2 a początek Wikingowie: Walhalla sezon 3zostajemy wciągnięci w historię pełną wielu zmian.

Powiązany

Jeśli 3. sezon serialu „Wikingowie: Valhalla” będzie zgodny z historią, to samo spotka jego 3 głównych bohaterów

Jeśli serial „Wikingowie: Walhalla” w ostatnim sezonie zdecyduje się podążać za historią, trójka głównych bohaterów będzie miała ciekawe i zaskakujące zakończenia.


Skok w czasie w 3. sezonie „Wikingów: Valhalla” jest świetny dla serialu

Dzięki temu motywacje i dynamika postaci są lepsze


Zamiast zobaczyć, jak Leif i Harald przybywają do Konstantynopola, Wikingowie: Walhalladecyzja o siedmioletnim przeskoku czasowym oznacza, że ​​musimy powoli składać w całość to, co robili w swojej podróży z Cesarstwem Bizantyjskim i którzy członkowie ich załogi z fabuły łodzi z sezonu 2 pozostali u ich boku. Daje to mnóstwo okazji do zabawy relacjami i dynamiką postaci. Od samego początku jest jasne, że Wikingowie: Walhalla Sezon 3 jest ostatnim etapem podróży Leifa, Haralda i Freydis.

Wikingowie: Walhalla
Sezon 3 wyraźnie pokazuje, że postacie ewoluowały w sposób zarówno oczekiwany, jak i zaskakujący.


Świetnie nadaje się do rozwoju postaci. Sezon 1. ustanowił świat serialu, sezon 2. rozdzielił trio, a sezon 3. powraca z pełnymi akcji przygodami Haralda i Leifa, a także rolą Freydís jako Strażnika Wiary w Jomsborgu. Wszystkie trzy postacie rozpoczęły serial jako bardzo różne osoby, doświadczając miłości, śmiechu, bólu i dużych strat;Wikingowie: Walhalla Sezon 3 wyraźnie pokazuje, że postacie ewoluowały w sposób zarówno oczekiwany, jak i zaskakujący.

Nie oglądałem Wikingowie przed rozpoczęciem Wikingowie: Walhalla. Chociaż słyszałem wystarczająco dużo o serialu, aby rozpoznać imiona głównych bohaterów z oryginalnego pokazu, którzy zawsze byli pamiętani jako bohaterowie w WalhallaWszedłem w ten świat ze świeżą perspektywą. Ponieważ Wikingowie: Walhalla zaczyna się 100 lat po wydarzeniach WikingowieNigdy nie czułem się zagubiony i szybko wciągnąłem się w świat serialu i jego postacie. Chociaż sezon 3 nie jest najmocniejszym sezonem serialu Netflixa, jego przeskok w czasie i praca nad postaciami prowadzą do kolejnej intrygującej sprawy.


Wikingowie: Valhalla zapewniają godne zakończenie głównych historii

Pod koniec serialu większość pytań dotyczących losów jego największych bohaterów zostaje rozwiązana. Ostatni sezon to zmaganie się z przeznaczeniem, co jest stałym wątkiem przewodnim serialu. Gdy meta jest już blisko, każdy odcinek sezonu 3 przybliża bohaterów do ich historycznych losów, co obejmuje pewne kluczowe zmiany w głównym trio. Leo Suter jest gwiazdą sezonu 3 jako Harald, choć Leif Sama Corletta i Freydís Fridy Gustavsson również są świetni.

Wikingowie: Walhalla
W ostatnim sezonie serialu debiutuje także Erik the Red, a ciekawie jest poznać człowieka stojącego za tym mitem.


Od początku serialu Harald miał jasną misję: wypełnić swoje przeznaczenie jako nowy król Norwegii. To doprowadziło go nawet do rozstania z Freydísem — i jego nienarodzonym synem — w sezonie 2. Następnie Harald wyruszył w długą podróż przez odległe krainy, aby zabezpieczyć armię i zdobyć to, czego chciał. Wikingowie: Walhalla Sezon 3 pokazuje kolejny etap tej misji, co prowadzi do najlepszych sekwencji akcji sezonu i najlepszych kreacji postaci.

Sezon 3 pokazał również najlepszy jak dotąd obraz rodziny króla Kanuta, a jego spadkobiercy odgrywają kluczową rolę w polityce serialu. Z mnóstwem akcji, zwrotów akcji i zakrętów sezon 3 ładnie wzbogaca mitologię serialu. Wikingowie: Walhalla również debiutuje Erik the Red, i ciekawie jest zobaczyć człowieka stojącego za mitem. I chociaż losy niektórych drugoplanowych postaci mogłyby być lepiej pokazane, wiodące trio serii spotyka swoje przeznaczenie z wielkim skutkiem.


Wszystkie odcinki Wikingowie: Walhalla sezon 3 jest już dostępny na Netflixie.

Akcja rozgrywa się ponad tysiąc lat temu, na początku XI wieku. Vikings: Valhalla opowiada o bohaterskich przygodach niektórych z najsłynniejszych wikingów, jakie kiedykolwiek spisano. Gdy napięcia między wikingami a angielskimi rodzinami królewskimi osiągają krwawy punkt krytyczny, a sami wikingowie ścierają się w kwestii sprzecznych chrześcijańskich i pogańskich przekonań, ci trzej wikingowie rozpoczynają epicką podróż, która zabierze ich przez oceany i pola bitew, od Kattegat do Anglii i dalej, walcząc o przetrwanie i chwałę.

Zalety

 • Postacie ewoluują w nieoczekiwany sposób
 • Dążenie Haralda do zostania królem Norwegii jest fascynujące
 • Leif i Freydís otrzymują znaczące zakończenia
Cons

 • Losy niektórych postaci nie są w pełni wyjaśnione ani pokazaneSource link