Home Sport Dziewczęca drużyna piłkarska Schalmont odnosi trudne zwycięstwo 2-1 nad Mohonasen | Sport

19
0

ROTTERDAM — Bitwa pod Rotterdamem spełniła oczekiwania.

W meczu pomiędzy lokalnymi rywalami i dwoma niepokonanymi drużynami Colonial Council, Schalmont zdobył dwie bramki w ciągu dziewięciu minut w drugiej połowie, a następnie pokonał Mohonasen, odnosząc zwycięstwo 2-1 w Mohonasen High School we wtorek wieczorem.

Zaskakującym jest fakt, że wszystkie bramki padły w drugiej połowie, ponieważ Schalmont (4-0 w lidze, 4-1 w klasyfikacji generalnej) dysponował gradem strzałów w pierwszej połowie, ale bramkarka Mohonasen, Izzy Clute, w pierwszych 40 minutach popisała się kilkoma wspaniałymi obronami.

Sabres przełamali blokadę w 2:11 drugiej połowy, gdy napastniczka Gianna Cirilla ominęła obrońcę i zdobyła bramkę dzięki strzałowi, który częściowo przypadł Clute.

Następnie Cirilla pięknie podała piłkę do starszej Zary Kushner na skrzydle, co dało jej drugiego gola na 28:54 minucie przed końcem

Mohonasen (3-1 w lidze i klasyfikacji generalnej) odrobił stratę, gdy sensacyjna debiutantka Ella Mullin zdobyła punkt strzałem z lewej nogi z odległości 28 metrów na 23:36 minucie przed końcem.

Clute obronił 11 strzałów, a Skylar Blackwell ze Schalmont obroniła siedem.

Schalmont 0 2 — 2

Mohonasen 0 1 — 1

Punktacja Schalmonta: Cirilla 1-1, Kushner 1-0. Punktacja Mohonasena: E. Mullin 1-0. Bramkarze: Schalmont, Blackwell, 7 obron. Mohonasen, Clute, 11 obron.