Home Sport Manuel Ugarte wysyła wiadomość do Erika ten Haga w związku z obawami...

Manuel Ugarte wysyła wiadomość do Erika ten Haga w związku z obawami o kondycję | Piłka nożna

13
0

Ugarte w wyjściowym składzie Urugwaju na mecz z Paragwajem (Zdjęcie: AFP via Getty Images)

Manuel Ugarte pokazał, że jest gotowy wejść prosto do Manchester United Wyjściowa jedenastka, która spisał się znakomicie w reprezentacji Urugwaju podczas przerwy na mecze międzynarodowe.

23-latek zakończył transfer do Old Trafford w ostatnim tygodniu lato okienku transferowym, stając się piątym nowym nabytkiem United.

Ugarte nie pojawił się na czas na niedzielnym meczu z Liverpool z Casemiro – człowiek, którego ma zastąpić w pomocy – przeżywa katastrofalne popołudnie United przegrało 3-0 ze swoim odwiecznym rywalem.

Z wyjątkiem Noussaira Mazraouiego, którego wrzucono do drużyny prosto z powodu braku opcji na pozycji bocznego obrońcy, Erik ten Hag zdecydował się na stopniowe wprowadzanie nowych nabytków.

Joshua Zirkzee i Matthijs de Ligt pojawili się jako rezerwowi w pierwszych dwóch meczach sezonu United, a dziesięciu Hagów zastosowało tę samą taktykę w przypadku innych nowych nabytków w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na podstawie dowodów z ostatniej niedzieli, United będzie potrzebować Ugarte w pomocy, gdy zmierzy się z Southampton na St Mary’s 14 września. Ale mówiąc po porażce Liverpoolu, ten Hag zasugerował, że może być niechętny do wrzucenia go prosto do drużyny, pomimo ich wyraźnych problemów w środku pola.

„Jeśli spojrzysz na Manuela Ugarte, nie zagrał w tym sezonie tak daleko” – powiedział szef United. „Ani jednej minuty meczu. Więc musi poprawić swoją kondycję, a potem my musimy go zbudować w drużynie i jestem pewien, że będzie ważnym graczem.

To był występ pełen akcji ze strony pomocnika (Zdjęcie: AFP via Getty Images)

„Ale to zajmie kilka tygodni, może nawet miesięcy”.

Choć trzeba przyznać, że były gwiazdor Sportingu Lizbona nie ma na swoim koncie wielu treningów przygotowawczych w okresie przygotowawczym, biorąc pod uwagę grę w Copa America i fakt, że nie znalazł się w planach Luisa Enrique dotyczących PSG, to w sobotni poranek nie dawał tego po sobie poznać.

Występując w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata z Paragwajem, Ugarte zaprezentował się znakomicie w pomocy, imponująco osłaniając linię obrony i przechodząc przez boisko, by zatrzymać kontrataki. Najnowszy nabytek United również poradził sobie z paragwajską presją, zanim został zmieniony po 79 minutach, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Ugarte będzie miał szansę na rozegranie większej liczby minut, gdy Urugwaj zmierzy się we wtorek z Wenezuelą.

Po dołączeniu do międzynarodowych kolegów z drużyny w zeszłym tygodniu, Ugarte podkreślił również, że jest w dobrej formie i gotowy do gry.

„Jestem bardzo szczęśliwy, bardzo głodny i bardzo podekscytowany” – powiedział Ugarte.

„Czuję się bardzo dobrze, przygotowałem się. Prawda jest taka, że ​​nie zagrałem zbyt wielu minut od początku sezonu, ale fizycznie czuję się bardzo dobrze”.

WIĘCEJ : Gwiazda Bayernu Monachium potwierdza, że ​​Joshua Zirkzee próbował namówić go do podpisania kontraktu z Manchesterem United

WIĘCEJ : Były kapitan Liverpoolu Ron Yeats zmarł w wieku 86 lat po walce z chorobą Alzheimera

WIĘCEJ : Aktualizacja stanu zdrowia Riccardo Calafioriego po dziwnym zderzeniu gwiazdy Arsenalu w czasie zleconych mu zawodów międzynarodowych