Home Styl życia NBA chce federalnych ram prawnych dotyczących hazardu

NBA chce federalnych ram prawnych dotyczących hazardu

20
0


Zastępca komisarza i dyrektor operacyjny NBA twierdzi, że liga chce solidnych federalnych ram regulacyjnych dotyczących zalegalizowanego hazardu w Stanach Zjednoczonych.

Mark Tatum wygłosił tę opinię w środę, dzień po oskarżeniu mieszkańca Nowego Jorku w związku ze skandalem związanym z zakładami sportowymi, który skłonił NBA do nałożenia dożywotniego zakazu dla byłego środkowym Toronto Raptors Jontaya Portera.

Tatum nie skomentował tej kwestii karnej, ale powiedział, że legalizacja sportowych gier hazardowych w USA w poszczególnych stanach umożliwiła wyśledzenie nieprawidłowości, które doprowadziły do ​​zakazu uprawiania Portera i postawienia zarzutów Long Phi Pham.

„Fakt, że mogliśmy przyjrzeć się pewnym nieprawidłowościom w liniach zakładów oraz dane, które otrzymaliśmy od naszych partnerów, pozwoliły na wyświetlenie tej sprawy” – powiedział Tatum podczas wideokonferencji z reporterami. „Zawsze byliśmy tutaj zwolennikami federalnych ram regulacyjnych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Myślę, że zapewnia to przejrzystość, której wcześniej nie mieliśmy, co pozwala nam zachować integralność sportu, co jest niezbędne dla wszystkich lig sportowych”.

Powiązane wideo

Ustawa o ochronie sportu zawodowego i amatorskiego weszła w życie w USA w 1992 roku i skutecznie zakazała hazardu sportowego w tym kraju, z wyjątkiem loterii sportowych w Oregonie, Delaware i Montanie oraz licencjonowanych basenów sportowych w Nevadzie.

Adres e-mail, którego potrzebujesz na dany dzień
najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Skuteczna skarga prawna wniesiona przez stan New Jersey doprowadziła do unieważnienia ustawy PASPA przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w maju 2018 r., ponieważ jest ona sprzeczna z 10. poprawką.

Zakłady sportowe są obecnie w jakiejś formie legalne w 37 stanach, Dystrykcie Kolumbii i na terytorium Portoryko.

„Kiedy Sąd Najwyższy uchylił PASPA w USA, tak naprawdę pozostały dwie opcje, prawda?” powiedział Tatum. „Kontynuować nielegalne zakłady sportowe lub przyjąć zalegalizowany system zakładów sportowych, abyśmy, szczerze mówiąc, mogli zidentyfikować rodzaj zachowań, które to wykryło”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Sportowe gry hazardowe online są również legalne w Kanadzie – Ontario otwiera swój rynek dla licencjonowanych prywatnych operatorów, a Alberta i Kolumbia Brytyjska zezwalają na to wyłącznie za pośrednictwem agencji prowincjonalnych.

Zarówno w Kanadzie, jak i w Stanach Zjednoczonych hazard jest regulowany przez agencje prowincjonalne i stanowe, a nie przez agencje federalne, tworząc mozaikę przepisów regulujących branżę wartą miliardy dolarów.

Zarzuty postawione Phama to pierwszy znany kryminalny następstwo sprawy Portera, w ramach której rzekomo wycofał się on z dwóch meczów Raptors w Toronto, próbując wpłynąć na zakłady oparte na jego wynikach.

Porter nie jest wymieniony w skardze sądowej, ale zawarte w niej szczegóły dotyczące „Gracza 1” pokrywają się ze szczegółami dotyczącymi upadku byłego zawodnika Raptors tej wiosny. Prokuratorzy federalni z Brooklynu odmówili komentarza na temat tego, czy wobec Portera toczy się śledztwo.

Prokurator z Brooklynu, amerykański Breon Peace, twierdzi, że rzekomi współspiskowcy i „Gracz 1” brali udział „w bezczelnym, nielegalnym programie obstawiania zakładów, który miał korupcyjny wpływ na dwa mecze i liczne zakłady”. „Nieważne, czy na korcie, czy w kasynie, każdy punkt ma znaczenie” – stwierdził Peace w oświadczeniu.

Ze skargi wynika, że ​​gracz komunikował się bezpośrednio z Phamem i rzekomymi współoskarżonymi, których nazwiska zostały zredagowane.

Po tym, jak tej wiosny NBA i inne podmioty rozpoczęły dochodzenie, gracz ostrzegł Pham i inne osoby za pośrednictwem zaszyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości, że „mogą po prostu zostać uderzeni wa rico” – co jest oczywistym nawiązaniem do powszechnego akronimu oznaczającego federalne oskarżenie o ściąganie haraczy – i zapytał, czy ze skargi wynika, że ​​usunęli „wszystkie rzeczy” ze swoich telefonów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Wynagrodzenie Portera za ten rok wyniosło około 410 000 dolarów. 24-latek notował w tym sezonie średnio 4,4 punktu, 3,2 zbiórki i 2,3 asysty w 26 meczach, w tym w pięciu startach. Zagrał także w 11 meczach dla Memphis Grizzlies w sezonie 2020-21.

— Z plikami z Associated Press

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 5 czerwca 2024 r.

© 2024 Prasa kanadyjska

Source link