Home Świat Athletic Saints TE przejdzie operację stopy

Athletic Saints TE przejdzie operację stopy

18
0


Johna Johnsona doznał kontuzji podczas miniobozu Świętych, jak po raz pierwszy doniósł Nick Underhill z NewOrleans.Football. W rezultacie doświadczony zawodnik odczuwa znaczną nieobecność.

– donosi Adam Schefter z ESPN że dolegliwość, czyli uraz stopy, będzie wymagała operacji. Zarówno Schefter, jak i Underhill dodają, że zespół ma nadzieję, że Johnson będzie dostępny na początku sezonu zasadniczego, ale przynajmniej będzie pauzował przez większą część obozu przygotowawczego. Jego zabieg odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Wykres głębokości ciasnych końców w Nowym Orleanie zostałby uderzony, gdyby Johnson został zmuszony do spóźnienia się we wrześniu. 27-latek strzelił 124 gole w ciągu dwóch sezonów, po przejściu z pozycji przyjmującego do atakującego. W tym czasie zdobył łącznie 876 jardów i 11 przyłożeń, a kiedy będzie zdrowy, czeka go znacząca rola w ofensywie.

Johnson podpisał przedłużenie o dwa lata wart nieco ponad 12 milionów dolarów w zeszłym sezonie poza sezonem. Posunięcie to wyeliminowało potrzebę ogłaszania przetargu RFA i obejmowało gwarancje w wysokości 8,5 mln dolarów. Kolejne 2 miliony dolarów są dostępne w ramach zachęt, ale stracony czas w oczywisty sposób zaszkodziłby szansom byłego UDFA na ich zarobienie. Na wartość Johnsona jako oczekującego wolnego agenta może również wpływać długość jego rekonwalescencji i wydajność, jaką osiąga po powrocie na boisko.

Święci tak mają Wzgórze Taysom I Fostera Moreau jak inne opcje dla ciasnego miejsca końcowego. Ten pierwszy ma szansę ponownie pełnić wyjątkową ofensywną rolę w 2024 r., podczas gdy drugi może spodziewać się zwiększonego obciążenia pracą, jeśli Johnson będzie niedostępny w pierwszym tygodniu. – zauważa Katherine Terrell z ESPN Moreau (który w zeszłym roku zagrał w 15 meczach po m.in udana walka z rakiem) był intensywnie używany podczas wczorajszych ćwiczeń na miniobozie, gdy Johnson został odsunięty na bok.

Nowy Orlean ma w ofercie inne, mniej doświadczone opcje. W tej grupie znajduje się debiutant Dallina Holkera, który wśród tegorocznych UDFA otrzymał jedną z największych gwarancji w lidze (235 tys. dolarów). Ponieważ Nowy Orlean będzie przez całe lato grać w wąskiej grupie z niedoborami kadrowymi, warto będzie monitorować poprawę sytuacji Johnsona.

Source link