Home Świat Powrót Ferroviárii przeciwko Londrinie to najważniejszy mecz Serie C w tę sobotę

17
0

Zwycięstwo Ferroviárii nad Londriną było najbardziej emocjonującym meczem sobotniej rundy

(

W tę sobotę w Série C odbyły się tylko dwa mecze (7), Athletic-MG podejmował drużynę Ypiranga, a mecz zakończył się wynikiem 0-0, a w drugim meczu grupy Ferroviária pokonała Londrinę 3-2, po tym jak drużyna Araraquara dwukrotnie przegrywała w tabeli wyników.

Athletic-MG 0 x 0 Ypiranga

Ypiranga był w tym meczu nieco lepszy, ale najlepsza szansa dla Gauchos pojawiła się dopiero w drugiej połowie, kiedy Mirandinha oddał strzał, a Gedeilson skierował piłkę do bramki, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego.

Poza tym ruchem nie doszło do żadnych innych niebezpiecznych ruchów i remis okazał się dobrym wynikiem.

Kolej 3 x 2 Londrina

Jeśli brakowało emocji pomiędzy Athletic i Ypiranga, mecz pomiędzy Ferroviárią i Londrina był pełen emocji. Mecz został naznaczony zwycięstwem drużyny z São Paulo, która dwukrotnie przegrywała na tablicy wyników.

Mecz rozpoczął się od presji ze strony gospodarzy, którzy zmusili bramkarza Gabriela Félixa do wykonania kilku świetnych obron. Londrina otworzył wynik w 35. minucie pierwszej połowy, z Iago Telesem, po błędzie obrońcy Gustavo Mediny. Bramka została potwierdzona po analizie VAR. Ferroviária nie poddał się i kontynuował natarcie, a w doliczonym czasie pierwszej połowy Juninho wyrównał dla drużyny São Paulo, po błędzie obrony Londriny.

W drugiej połowie drużyna São Paulo utrzymywała tempo i stwarzała dobre okazje, ale to goście zdobyli kolejną bramkę, tym razem główką Daniela Amorima w 16. minucie. Wyrównanie nastąpiło pięć minut później, za sprawą Diego Quirino.

W 29. minucie drugiej połowy obrońca Londriny Maurício otrzymał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska. Wykorzystując przewagę liczebną, Ferroviária kontynuował atak i zdołał odwrócić losy meczu w 37. minucie, gdy Zé Mateus, zawodnik, kopnął piłkę z zewnątrz, a ta odbiła się i ostatecznie oszukała bramkarza Gabriela Félixa.

Zawodnicy i sztab trenerski świętują zwycięstwo Ferroviárii (Zdjęcie: Léo Rodrigues/Ferroviária SAF)

Nadchodzące spotkania i harmonogram

Ferroviária zmierzy się z Athletic-MG w poniedziałek (16.12) o 20:00 na Arena Fonte Luminosa. Londrina gra w sobotę (14.12) o godzinie 16:30 na Estádio do Café przeciwko Ypiranga.

Po dwóch meczach każda z drużyn prowadzi w tabeli Athletic-MG i Ferroviária, mając po cztery punkty; Ypiranga jest trzecia z dwoma punktami, a Londrina jest ostatnia, wciąż nie zdobywając żadnego punktu.