Home Świat Vikings HC hamuje szum wokół JJ McCarthy’ego

Vikings HC hamuje szum wokół JJ McCarthy’ego

15
0


Choć Minnesota Vikings powołali JJ McCarthy’ego na przyszłego rozgrywającego, wydaje się, że obecnie ich głównym rozgrywającym jest Sam Darnold – przynajmniej na razie.

Chociaż główny trener Vikings, Kevin O’Connell, wie, że McCarthy i jego potencjał budzi emocje, w środę powiedział reporterom, że kiedy Minnesota rozpocznie w przyszłym miesiącu obóz przygotowawczy, Darnold będzie QB1 drużyny.

„Powiedziałbym, że Sam byłby gościem, na którego liczyłbym, biorąc pod uwagę jego wiosnę i to, na jakim etapie jest jego kariera i przygoda z rozgrywającym, a także to, czego był w stanie dokonać, wchodząc na boisko i twardo stawiając pierwsze kroki i naprawdę w pewnym sensie wykorzystanie sytuacji konkurencyjnej”, O’Connell powiedział na konferencji prasowej opublikowanej na stronie internetowej zespołu.

Decyzja o wyjeździe z Darnoldem nie powinna być większym zaskoczeniem.

Sześcioletni weteran wyglądał na znacznie bardziej opanowanego podczas OTA i obowiązkowych miniobozów, a jego 56 meczów w początkowej fazie NFL z pewnością przechyliło szalę na jego korzyść.

Choć jego staż w New York Jets był rozczarowujący (miał 13-25 lat jako starter i rzucał, zdobywając 45 przyłożeń i 39 przechwytów), Darnold wciąż mógł mieć wyższy pułap w NFL, niż pokazał.

W swojej karierze Darnold rzucił na odległość 12 064 jardów, 63 przyłożenia i 56 przechwytów, osiągając 59,7 procent celności i 78,3 podań.

Source link