Home Rozrywka Dlaczego Sol zabił matkę Mae i Oshy?

Dlaczego Sol zabił matkę Mae i Oshy?

12
0


Ostrzeżenie! Ten post zawiera spoilery do odcinka 7 The Acolyte.


Streszczenie

  • Sol błędnie założył, że Matka Aniseya zamierza go zaatakować w siódmym odcinku „Acolyte” z powodu nieporozumień i strachu.
  • Matka Aniseya postanowiła pozwolić Oshi odejść i zostać Jedi przed jej tragiczną śmiercią.
  • Działania Sola były pochopne i sprzeczne z duchem Jedi.


Akolita odcinek 7 w końcu ujawnił prawdziwy los czarownice z Brendokuw tym, że to Mistrz Sol zabił Matkę Aniseyę; jednakże powód, dla którego to zrobił, był skomplikowany. Akolita odcinek 3, śmierć sabatu Oshy i Mae wydawała się wysoce podejrzana. Chociaż Mae została uznana za zabójcę, wydawało się niemożliwe, aby pożar, który wywołała, był przyczyną śmierci czarownic, zwłaszcza że ich ciała nie zostały spalone. Teraz, Gwiezdne Wojny potwierdził co naprawdę wydarzyło się na Brendoku.

To wcale nie ogień Mae, ale raczej bitwa między Jedi a czarownicami doprowadziła do tak wielu ofiar śmiertelnych. W przypadku tragicznej śmierci Matki Aniseyi, to właśnie impulsywne, źle poinformowane działania Sola ją zabiły. Jednak, jak w przypadku większości Gwiezdne Wojny filmy i programy telewizyjneW tym szczególnie tajemniczym thrillerze historia jest o wiele ciekawsza. Podczas gdy decyzje Mistrza Sola w Akolita odcinek 7 był błędny, miał (błędne) powody, dla których zrobił to, co zrobił.


Powiązany

10 szokujących informacji o pochodzeniu Mae i Oshy w odcinku 7 „Acolyte”

Siódmy odcinek „Acolyte” ujawnił o wiele więcej na temat pochodzenia i dzieciństwa Mae i Oshy, a te 10 rewelacji jest najbardziej szokujących ze wszystkich.


Sol błędnie sądził, że Matka Aniseya będzie z nim walczyć

Akolita odcinek 7 był pełen nieporozumień i nieporozumień, które miały niszczycielskie skutki. Z przyczyn, które pozostają nieco niejasne, Sol uważał, że Osha i Mae są w niebezpieczeństwie na Brendok i trzeba je uratować. To sprawiło, że poczuł intensywny strach i niepokój, co zamgliło jego odczyt sytuacji w całym odcinku. Niestety, obejmowało to ostateczną konfrontację między Jedi a czarownicami, kiedy uważał, że Matka Aniseya zamierza go zaatakować.


Akolita
Odcinek 7 był pełen nieporozumień i błędów w komunikacji, które miały katastrofalne skutki.

Tak, Mistrz Sol widział, jak obie matki były nieco brutalne wobec dziewcząt, szczególnie podczas ich szkolenia, ale źle to zrozumiał, uznając, że czarownice chciały im zrobić krzywdę. Co ważniejsze, w kontekście śmierci Matki Aniseyi, uważał czarownice za agresywne i niebezpieczneDotyczyło to Matki Koril, która zaczęła atakować Sol, ale nie dotyczyło to Matki Aniseya.

W rzeczywistości Matka Aniseya płakała “NIE!’ o zbliżającym się ataku i zamienił się w dym, najwyraźniej po to, by powstrzymać bitwę. Ze strachu Sol lekkomyślnie dźgnął Matkę Aniseyę w jej dymnej formie, co przywróciło ją do ciała i, co tragiczne, zakończyło się jej śmiercią. Co najgorsze, Mae cały czas tam stała, co ostatecznie wyjaśnia jej misję zabicia Jedi.


Powiązany

Gwiezdne Wojny Przywracają Przerażającą Moc Nocnej Siostry z Wojen Klonów

Wiedźmy Akolitki z Brendok używają unikalnej mocy Mocy, która była wcześniej używana przez Siostry Nocy z Dathomir w Gwiezdnych Wojnach: Wojny Klonów.

Matka Aniseya już postanowiła pozwolić Osha odejść

Matka Aniseya (Jodie Turner-Smith) obejmuje małą Oschę na pożegnanie w odcinku 3 sezonu 1 serialu The Acolyte
Zdjęcie za pośrednictwem Disney+

Jednym z najbardziej tragicznych aspektów śmierci Matki Aniseyi jest to, że już wybrała bycie matką zamiast bycia przywódczynią kowenu. Pomimo bólu, jaki jej to wyraźnie sprawiło, i oburzenia czarownic, Matka Aniseya miała pozwolić Oshi opuścić Brendok i zostać Jedi. Właściwie, to właśnie powiedziała Mistrzowi Solowi tuż przed śmiercią.


To objawienie sprawiło, że ból chwili stał się jeszcze bardziej intensywny i było jasne, że znacznie zwiększyło to poczucie winy Mistrza Sola. W tym momencie zdał sobie sprawę, że całkowicie źle zrozumiał Matkę Aniseyę, ale było już za późno, aby naprawić poważny błąd, który już popełnił. Jednak to poczucie winy wyraźnie nie wystarczyło, aby zaakceptować swoje złe uczynki, ponieważ ostatecznie Jedi wrobili Mae w śmierć całego kowenu, w tym Matki Aniseyi, pozwalając Oshi myśleć o jej siostrze najgorzej przez prawie dwie dekady.

Jedi oskarżyli Mae o śmierć całego sabatu, łącznie z Matką Aniseyą.

Działanie Sola było pochopne i impulsywne, ale zrozumiałe


Matka Aniseya nie zasługiwała na śmierća to, że Sol ją zabił, jest poważnym błędem z jego strony. Prawdę mówiąc, poczucie winy Sola w tej sytuacji jest uzasadnione; działał pochopnie i ze strachu, a to dwie rzeczy sprzeczne z zasadami Jedi. Gdyby posłuchał Indary i nie pozwolił, by kierowały nim uczucia strachu, a może nawet gniewu (lub przynajmniej oburzenia na to, jak jego zdaniem czarownice z Brendoku traktowały Oshę i Mae), mógłby mieć wystarczająco dużo czasu, by nie dźgnąć Matki Aniseyi w tym, co wydawało się paniką.

Poczucie winy Sola związane z tą sytuacją jest uzasadnione.


Nie można jednak przeoczyć faktu, że Matka Koril również miała ogromny wpływ na tę sytuację, co sprawia, że ​​nagły atak Sola jest nieco bardziej zrozumiały (choć to nie znaczy, że jest słuszny). Podczas gdy Matka Aniseya była współczująca, spokojna i wyraźnie antyprzemocowa, Matka Koril była agresywna i antagonistyczna, i zachęcała Mae do wykorzystania jej gniewu, a zatem prawdopodobnie ciemnej strony Mocy. To, że Matka Koril była gotowa do ataku, z pewnością przyczyniło się do błędnej interpretacji intencji Matki Aniseyi przez Sol.

Co więcej, Sol jakoś wbił sobie do głowy, że czarownice zamierzają skrzywdzić Oshę i Mae, a może nawet poświęcić je, więc gdy zobaczył, że Matka Aniseya zaczyna znikać, a Mae (którą błędnie uważał za Oshę) wraz z nią, zareagował odruchowo, co tragicznie kosztowało Matkę Aniseyę życie. Konsekwencje tego objawienia wciąż pozostają niewiadome, ponieważ Osha nie ma pojęcia, że ​​jej ukochany były pan zabił jej matkę; z pewnością ostatni odcinek Akolita odpowie na to nurtujące pytanie.


Finałowy odcinek The Acolyte będzie można obejrzeć we wtorek 16 lipca o 21:00 czasu wschodniego/18:00 czasu pacyficznego na platformie Disney+.Source link