Home Rozrywka Przeczytaj wstępne oferty IATSE na rok 2024 tutaj

Przeczytaj wstępne oferty IATSE na rok 2024 tutaj

17
0


EKSKLUZYWNY: Minęły prawie dwa tygodnie odkąd IATSE osiągnięty wstępne porozumienie ze studiami filmowymi i telewizyjnymi w ramach nowego kontraktu, a związek jest teraz gotowy ujawnić swoim członkom pełną treść umowy.

Pełne memorandum porozumień pomiędzy IATSE a Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych w sprawie standardów obszarowych, nagrania wideo i umowy podstawowej wysłano członkom notatkę w środę, do której dotarł Deadline. Przeczytaj pełną treść Umowy Podstawowej tutaj I umowa dotycząca taśmy wideo tutaj.

Do tej pory IATSE wydało jedynie Podsumowanie ogólne punktów umowy, zachwalając wzrost płac, bariery ochronne AI oraz wzrosty planów emerytalnych i zdrowotnych. Związek zapewnił również, że bezpieczeństwo w miejscu pracy stanowiło znaczną część dyskusji, ujawniając, że nowy kontrakt obejmuje zwiększone kary za wydłużone dni robocze.

POWIĄZANY: Śmierci załogi ponownie stawiają bezpieczeństwo w centrum uwagi gildii i studiów

Nowe umowy obejmują około 50 tys. pracowników branży filmowej i telewizyjnej w 13 lokalnych studiach IATSE na zachodnim wybrzeżu, a także 20 tys. pracowników w 23 lokalnych studiach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Głosowanie ratyfikacyjne rozpocznie się 14 lipca i potrwa do 17 lipca. Oczekuje się, że IATSE ogłosi wyniki głosowania 18 lipca.Source link