Home Sport Edin Terzic ogłasza szokujące odejście z Borussii Dortmund

Edin Terzic ogłasza szokujące odejście z Borussii Dortmund

23
0


„Uważam, że nadchodzącym wznowieniem rozgrywek powinna poprowadzić nowa osoba” – stwierdził trener w oświadczeniu

Główny trener Borussii Dortmund Edin Terzić opuścił klub za obopólną zgodą. Odejście 41-latka następuje wkrótce po tym, jak poprowadził drużynę do finału Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Realem Madryt.

Początkowo kontrakt Terzića miał wygasać latem przyszłego roku, ale on odejdzie ze skutkiem natychmiastowym. Dortmund ogłosił swoje odejście w oświadczeniu wydanym w czwartek rano, w którym podkreślono jego wkład dla klubu. W oświadczeniu czytamy:

„Edin Terzić opuszcza Borussię Dortmund. Trener, który w 2021 roku zdobył z BVB Puchar DFB, w 2023 roku zajął drugie miejsce w mistrzostwach, a w 2024 roku dotarł do finału Ligi Mistrzów, poprosił BVB o rozwiązanie kontraktu ze skutkiem natychmiastowym. Borussia Dortmund zgodziła się na tę prośbę po wspólnej dyskusji.

Terzić wyraził swoje przemyślenia na temat tej decyzji, mówiąc: „Drodzy Borussianie, choć bardzo mnie to teraz boli, chcę Was poinformować, że z dniem dzisiejszym odchodzę z BVB. To był ogromny zaszczyt poprowadzić ten wspaniały klub do zwycięstwa w DFB-Pokal, a ostatnio do finału Ligi Mistrzów”.

„Po finale na Wembley poprosiłem menadżerów o rozmowę, ponieważ po dziesięciu latach pracy w BVB, w tym pięciu latach w drużynie trenerskiej i dwóch i pół roku jako główny trener, uważam, że nadchodzącym wznowieniem powinien poprowadzić Nowa osoba”.

Kadencja Terzića w Dortmundzie była naznaczona znaczącymi osiągnięciami, w tym zdobyciem Pucharu DFB w 2021 r., zapewnieniem sobie drugiego miejsca w Bundeslidze w 2023 r. i poprowadzeniem drużyny do finału Ligi Mistrzów w 2024 r.

Source link