Home Sport FC Goa wzmacnia pomoc, pozyskując Ikera Guarrotxenę

FC Goa wzmacnia pomoc, pozyskując Ikera Guarrotxenę

15
0


FC Goa chce wzmocnić swoje opcje ofensywne po odejściu Noaha Sadaoui.

FC Goa ogłosiło powrót pomocnika Ikera Guarrotxeny na nadchodzący sezon 2024-25. Oczekuje się, że obecność 31-letniego Hiszpana będzie znaczącym wzmocnieniem dla Gaurs, którzy dążą do chwały w Indian Super League (ISL), Durand Cup i Kalinga Super Cup.

Guarrotxena dołączył do FC Goa po raz pierwszy w sezonie 2022-23, wywierając natychmiastowy wpływ na boisku i poza nim. W 23 występach w ISL i Kalinga Super Cup strzelił 13 goli, stając się najlepszym strzelcem klubu w tym sezonie. Jego techniczny geniusz i cechy przywódcze szybko uczyniły go ulubieńcem fanów i kluczowym elementem sukcesu drużyny.

Po imponującym okresie gry w drużynie Men of Orange, Guarrotxena wrócił do Hiszpanii, ale szybko wrócił do Indii, dołączając na krótko do Mumbai City FC w zeszłym sezonie.

W zaledwie sześciu występach dla Islanders zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty, odgrywając kluczową rolę w ich dobrej grze w drugiej połowie fazy ISL League, w której zajęli drugie miejsce – tuż przed Gaurs.

Komentując podpisanie kontraktu, trener FC Goa Manolo Marquez powiedział: „Z przyjemnością witamy Ikera z powrotem w FC Goa. Jest kompletnym graczem o wielkim duchu i charakterze, dobrze znającym indyjską piłkę nożną.

„W zeszłym sezonie w Mumbai City FC w Mumbaju był zdecydowany i niebezpieczny, strzelając kluczowe gole. Jego doświadczenie i umiejętności, w połączeniu ze znajomością naszego stylu gry i poprzednimi sukcesami w klubie, czynią go świetnym uzupełnieniem składu” – zauważył taktyk.

Sam Iker Guarrotxena również podzielił się swoim podekscytowaniem: „Powrót do Goa nie oznacza tylko powrotu do gry w starej drużynie – to dla mnie wiele znaczy. Wróciłem tam, gdzie czuję się jak w domu i spotkałem się z kilkoma przyjaciółmi, z którymi musiałem rozstać się znacznie wcześniej, niż bym chciał.

„Ten powrót będzie czymś naprawdę wyjątkowym – i oczywiście wrócę do drużyny, w której wierzę, że mogę wygrać.

„Przyjeżdżam nie tylko dlatego, że kocham miasto i klub, ale także dlatego, że głęboko wierzę, że możemy podnieść kilka trofeów w nadchodzącym sezonie. Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł świętować coś ze wszystkimi Goanami” – dodał.

Urodzony i wychowany w Bilbao w północnej Hiszpanii, Guarrotxena przynosi ze sobą bogactwo doświadczeń w wielu ligach, w tym wczesną karierę w Hiszpanii. Debiut Guarrotxeny w seniorskiej drużynie miał miejsce w 2011 roku w CD Basconia w trzeciej lidze. Następnie jego podróż zaprowadziła go do wielu innych klubów, w tym Arenas Getxo, CD Tenerife, CD Mirandes i Cultural Leonesa.

W 2018 roku wyruszył za granicę, dołączając do polskiego klubu Pogoń Szczecin, a następnie do Volos NPS z greckiej Super League i Western United z australijskiej A-League.

Guarrotxena wrócił do Hiszpanii w 2021 roku do klubu UD Logrones w Primera Division RFEF, gdzie z 14 bramkami na koncie zajął czwarte miejsce w rankingu strzelców, pomagając swojej drużynie w walce o baraże o awans.

Jednak to czas spędzony w Indiach – szczególnie w klubie FC Goa – naprawdę zdefiniował jego karierę w ostatnich latach.

W miarę jak drużyna Men in Orange przygotowuje się do sezonu 2024-25, powrót Guarrotxeny wydaje się być jednym z najważniejszych transferów, wnosząc do drużyny doświadczenie i sprawdzone osiągnięcia w indyjskiej piłce nożnej.

Gaursowie ogłosili również nabycie kilku innych członków, w tym Aakasha Sangwana, Muhammada Hammada i Lary Sharmy, podczas gdy Odei Onaindia, Jay Gupta, Muhammed Nemil, Arshdeep Singh, Rowllin Borges i Mohammad Yasir przedłużyli swoje kadencje.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergot, Instagram, Youtube; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram.