Home Sport Juventus ogłasza nowego trenera Mottę

Juventus ogłasza nowego trenera Mottę

21
0


Włoch podpisuje kontrakt ze Starą Damą na dwa sezony

Klub ogłosił, że Thiago Motta został oficjalnie mianowany nowym głównym trenerem Juventusu. Motta (41 l.) podpisał kontrakt z „Bianconeri” do lata 2027 roku. Na stadion Allianz przybywa z Bolonii, gdzie w zeszłym sezonie w niesamowity sposób poprowadził drużynę do kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Kariera trenerska Motty rozpoczęła się w 2018 roku w młodzieżowej drużynie Paris Saint-Germain, wkrótce po zakończeniu kariery piłkarskiej w tym klubie. Przeniósł się do włoskiego futbolu w 2019 roku, obejmując stery Genui. Następnie zarządzał Spezią, a następnie Bolonią, odnosząc wymierne sukcesy, w tym historyczne kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

Wyrażając swój entuzjazm z powodu odsłonięcia, Motta powiedział: „Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze w tak wspaniałym klubie, jak Juventus. Dziękuję właścicielom i kierownictwu, którzy wierzą w moją ambicję, aby pomóc wywiesić flagę Juventusu wysoko i sprawić radość fanom. Jego nominacja zapowiada nową erę dla Juventusu, który pod jego przywództwem pragnie powrócić na zwycięską ścieżkę.

Source link