Home Sport Kierowcy NASCAR Cup Ross Chastain i Josh Berry wystartują na Nashville Fairgrounds...

Kierowcy NASCAR Cup Ross Chastain i Josh Berry wystartują na Nashville Fairgrounds Speedway

11
0

Kierowcy NASCAR Cup Series, Ross Chastain i Josh Berry, potwierdzili swój udział w wyścigu na Nashville Fairgrounds Speedway w inauguracyjnej edycji Battle of Broadway 150, która odbędzie się 27 czerwca.

Zawodnicy będą już na miejscu, przygotowując się do czwartej corocznej Ally 400 NASCAR Cup Series Race na Nashville Superspeedway, zaplanowanej na 30 czerwca.

Jak informuje nowy dyrektor generalny Nashville Fairgrounds Speedway, Jason Lord, więcej kierowców NASCAR Cup Series prawdopodobnie dołączy do wyścigu.

“Na pewno pojawi się jeszcze więcej zawodników, ale już teraz to świetna wiadomość dla Nashville Fairgrounds Speedway, że mamy potwierdzony udział tych dwóch kierowców,” powiedział Lord. “Musimy dać znać miastu, że nadal jesteśmy tu obecni, a to wydarzenie na pewno nam w tym pomoże.”

Josh Berry, pochodzący z Hendersonville kierowca numeru 4 Ford Mustang z zespołu Stewart-Haas Racing, w swoim debiutanckim sezonie w NASCAR Cup Series, już wcześniej wyraził chęć udziału w wyścigu, ale dopiero w czwartek oficjalnie potwierdził to z Nashville Fairgrounds Speedway.

Berry już wcześniej startował na Nashville Fairgrounds Speedway, ale nigdy na torze o długości 0.596 mili. W młodości ścigał się na torze ćwierćmilowym w samochodach Legends.

“Ściganie się na dużym torze na Fairgrounds było na mojej liście marzeń od dawna,” powiedział Berry w rozmowie z The Tennessean w lutym, krótko po ogłoszeniu Battle of Broadway 150. “Każdego roku przyglądałem się wyścigom na Fairgrounds i zawsze było dziewięć lub dziesięć nocy wyścigowych, które kolidowały z innymi wyścigami, w których brałem udział.”

Berry jest świeżo po swoim najlepszym wyścigu sezonu NASCAR Cup, który miał miejsce 12 maja, gdy zajął trzecie miejsce w Goodyear 400 na Darlington Raceway. Był blisko zakwalifikowania się do NASCAR All-Star Race w niedzielę, zajmując trzecie miejsce w All-Star Open. Dwaj najlepsi kierowcy – Ty Gibbs i Bubba Wallace – ukończyli wyścig przed nim, kwalifikując się do All-Star Race.

Ross Chastain jest obecnym mistrzem Ally 400. To jedno z dwóch zwycięstw Cup, które kierowca numeru 1 Trackhouse Racing Chevrolet zdobył w 2023 roku. Pochodzący z Alva na Florydzie kierowca ma na swoim koncie cztery zwycięstwa Cup.

Chastain zajął siódme miejsce w wyścigu All-Star bez punktów. Ma na swoim koncie cztery miejsca w pierwszej dziesiątce w wyścigach punktowanych w 2024 roku, w tym najlepsze czwarte miejsce sezonu w Las Vegas 3 marca.