Home Sport Niespodziewane zwycięstwo polskiej pary w tenisie nadaje ton nadziei. “Dobrze, że to...

Niespodziewane zwycięstwo polskiej pary w tenisie nadaje ton nadziei. “Dobrze, że to porażka przypadła na teraz” – komentują.

6
0

Przełomowy moment dla polskiej reprezentacji w tenisie! Iga Świątek i Hubert Hurkacz to duet, którym warto się zainteresować. Ich fenomenalne występy na United Cup budzą optymizm wśród kibiców. Tomasz Wolfke, komentator Eurosportu, wyraził pewność co do szans duetu na podium, nawet wskazując ich jako potencjalnych zdobywców złotego medalu.

Mimo bliskiego zwycięstwa w United Cup, gdzie Hurkacz miał dwie piłki meczowe przeciwko Zverevowi, polskiej reprezentacji zabrakło szczęścia. Decydujący mecz w mikście przypieczętował zwycięstwo dla Niemiec po tie-breaku. Choć po finale pojawiły się kontrowersje dotyczące wyboru polskiej pary, komentator Wolfke podkreśla inne spojrzenie na tę sytuację.

Wybór partnera do miksta to kluczowy aspekt. Wolfke nie zgadza się z krytyką, twierdząc, że Iga Świątek mogła lepiej poznać Huberta i wybrać go jako partnera. Przypomina także o wielu czynnikach branych pod uwagę przy doborze odpowiedniej pary.

Wolfke jest przekonany, że nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Paryżu przyniosą Polsce szansę na medal w grze mieszanej. Zauważa, że konkurencja w tej kategorii nie jest tak duża, co zwiększa szanse polskiej pary. Podkreśla również, że ten typ gry jest specyficzny, a dobra partnerka, jaką jest Iga Świątek, ma kluczowe znaczenie.

Jego optymizm co do szans Polski na podium jest wyjątkowy. Twierdzi, że duet Świątek-Hurkacz to solidny mikst, mogący sięgnąć po najwyższe cele. Jego słowa wskazują na pewność i wiarę w potencjał polskiej reprezentacji.