Home Świat Były minister energetyki Buhari’ego pada ofiarą w sądzie

Były minister energetyki Buhari’ego pada ofiarą w sądzie

22
0


Rozprawa pana Saleha Mammana, byłego ministra energetyki w rządzie byłego prezydenta Muhammadu Buhariego, została w czwartek wstrzymana, gdy stracił przytomność przed salą rozpraw Federalnego Sądu Najwyższego w Abudży.

Mamman, której rozprawa miała się odbyć w czwartek rano, załamała się jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy.

Pełnomocnik byłego ministra, Femi Ate, SAN, poinformował o tym sędziego Jamesa Omotosho wkrótce po tym, jak sprawa została zwołana, aby Mamman mógł się przyznać.

Po wznowieniu przesłuchania były minister wszedł na salę rozpraw i stanął na ławie oskarżonych w części przemoczonej ubraniami.

Następnie sędzia Omotosho zapytał, dlaczego Mamman się poci oraz czy na zewnątrz pada deszcz.

Były minister, który odpowiadał na wezwania z ławy oskarżonych, powiedział, że został oblany wodą.

Prawnik Komisji ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych (EFCC), Adeyinka Olumide-Fusika, SAN, zwracając się do sądu, stwierdziła, że ​​chociaż sprawa została ustalona na czas rozprawy Mammana, poza salą sądową doszło do pewnego zdarzenia.

Olumide-Fusika powiedział, że rozmawiał z Ate przed salą sądową o złym stanie zdrowia Mamman.

„Poinformowano mnie o incydencie na zewnątrz. Chcę, aby mój szanowny starszy adwokat sam o tym poinformował szanowny sąd” – powiedział.

Ate powiedział, że Mamman, „po przywiezieniu na teren sądu, stracił przytomność i musiał być reanimowany i leczony przez personel medyczny Federalnego Sądu Najwyższego”.

Dodał, że zarzuty przedstawiono jego klientowi po tym, jak udało się go reanimować.

„Podano mu je dziś rano” – dodał.

Starszy prawnik powiedział, że zwrócił się do kancelarii Olumide-Fusika o zgodę na odroczenie rozprawy, tak aby rozprawa mogła się odbyć w poniedziałek, kiedy jego klient czułby się już dobrze.

Jednak sędzia stwierdził, że ze względu na obciążenie pracą w sądzie, rozprawę można wyznaczyć dopiero na koniec września.

Następnie Ate wycofał ustny wniosek o odroczenie.

Olumide-Fusika powiedział, że złożył zmieniony akt oskarżenia wcześniej rano po tym, jak w nazwisku oskarżonego pojawiła się pomyłka, i zwrócił się do sądu z prośbą o odczytanie nowego aktu oskarżenia Mammanowi, aby ten mógł przyjąć jego wniosek, ale sędzia Omotosho się z nim nie zgodził.

Sędzia zapytał jednak Mammana, czy jest w stanie odbyć dziś przesłuchanie, a ten odpowiedział twierdząco.

Były minister wyjaśnił sądowi, że stracił przytomność przed salą rozpraw, ponieważ zażył narkotyki, gdy nie jadł, a gdy czekał na wezwanie, jego ciśnienie krwi spadło.

Mamman stwierdził jednak, że jest w stanie kontynuować przesłuchanie.

„To może się zdarzyć każdemu” – powiedział sędzia.Source link