Home Świat Kandydatura Bidena stoi w obliczu nowego zagrożenia

Kandydatura Bidena stoi w obliczu nowego zagrożenia

17
0


Treść artykułu

WASZYNGTON — Zagrożona kampania reelekcyjna prezydenta Joe Bidena napotkała w środę nowe problemy, gdy emerytowana przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że ​​„to prezydent musi zdecydować”, czy powinien pozostać w wyścigu, znany darczyńca George Clooney powiedział, że nie powinien kandydować, a senatorowie i ustawodawcy Demokratów wyrazili nowe obawy o jego zdolność do pokonania republikanina Donalda Trumpa.

Reklama 2

Treść artykułu

Późnym wieczorem senator stanu Vermont Peter Welch wezwał Bidena do wycofania się z wyborów, stając się pierwszym senatorem-demokratą, który to zrobił. Welch powiedział, że jest zaniepokojony, ponieważ „stawka nie mogłaby być wyższa”.

Nagły wysyp poważnych oświadczeń, pomimo stanowczego nalegania Bidena, że ​​nie opuści wyścigu w 2024 r., pokazał publicznie, jak niepewna pozostaje ta kwestia wśród prominentnych Demokratów. Na Kapitolu ósmy demokrata Izby Reprezentantów, Rep. Pat Ryan z Nowego Jorku, a później dziewiąty Rep. Earl Blumenauer z Oregonu, publicznie poprosili Bidena o ustąpienie.

„Chcę, żeby zrobił wszystko, co postanowi” – ​​powiedziała Pelosi w środę w programie „Morning Joe” stacji MSNBC, zamiast oświadczać, że Biden powinien pozostać u władzy. Podczas gdy Biden wielokrotnie powtarzał, że podjął decyzję, powiedziała: „Wszyscy zachęcamy go do podjęcia tej decyzji, ponieważ czasu jest coraz mniej”.

Reklama 3

Treść artykułu

To kluczowy moment dla prezydenta i jego partii, gdyż Demokraci rozważają to, co kiedyś było nie do pomyślenia — ustąpienie urzędującego Bidena, zaledwie kilka tygodni przed Krajową Konwencją Demokratów, która ma nominować go na ich kandydata w wyborach reelekcyjnych.

W tym tygodniu Biden gości w Waszyngtonie światowych przywódców na szczycie NATO. Czeka go napięty harmonogram formalnych spotkań, pogawędek przy stole i długich dyplomatycznych kolacji. Wszystkie te spotkania mają na celu zaprezentowanie, że nadaje się do tej pracy, mimo niepokojącego występu w zeszłym miesiącu podczas pierwszej debaty prezydenckiej z Trumpem.

Jego partia stoi na rozdrożu, Biden staje w obliczu kolejnych testów w czwartek — publicznie, na zaplanowanej konferencji prasowej, na której wielu Demokratów będzie obserwować, szukając oznak jego umiejętności, a także prywatnie, gdy jego najważniejsi doradcy spotkają się z frakcją Demokratów w Senacie, aby omówić swoje obawy i wzmocnić poparcie.

Treść artykułu

Reklama 4

Treść artykułu

Welch powiedział w opublikowanym w środę wieczorem artykule w „Washington Post”: „Nie możemy odzobaczyć katastrofalnego występu prezydenta Bidena w debacie”.

Senator pierwszej kadencji powiedział, że mieszkańcy Vermontu kochają Bidena i „ze smutkiem” wezwał prezydenta do wycofania się z wyścigu.

Niewątpliwie Biden cieszy się silnym poparciem kluczowych przedstawicieli swojej koalicji, zwłaszcza członków Congressional Black Caucus w Kapitolu, których przywództwo odegrało kluczową rolę w zapewnieniu prezydentowi zwycięstwa w 2020 r. i którzy popierają go jako najlepszy kandydat kraju do ponownego pokonania Trumpa w 2024 r.

„W tej chwili stawka jest zbyt wysoka i musimy się skupić” – powiedziała wcześniej w tym tygodniu przedstawicielka Ilhan Omar z Minnesoty agencji Associated Press, mówiąc, że Demokraci „tracą grunt pod nogami”, im dłużej walczą o kandydaturę Bidena. „Demokracja jest zagrożona. Wszystko, co cenimy jako Demokraci, jako kraj, jest zagrożone i musimy przestać się rozpraszać”.

Reklama 5

Treść artykułu

Pelosi była szeroko obserwowana ze względu na sygnały dotyczące tego, jak czołowi Demokraci myślą o nieudanej kandydaturze Bidena. Jej komentarze uznano za ważne dla kierunku, w jakim zmierza partia, ponieważ członkowie rozważali możliwe alternatywy w kampanii przeciwko Trumpowi.

Ze względu na swoją silną pozycję jako była przewodnicząca Izby Reprezentantów i bliskie relacje z Bidenem jako zaufanym, długoletnim sojusznikiem swojego pokolenia, Pelosi jest postrzegana jako jedna z niewielu liderek Demokratów, która może mieć wpływ na sposób myślenia prezydenta.

Brak pełnego oświadczenia Pelosi popierającej kontynuację kampanii Bidena to coś, co prawodawcy prawdopodobnie usłyszą najwyraźniej, nawet gdy powiedziała później ABC, że wierzy, że może wygrać. Jej uwagi pojawiły się, gdy aktor Clooney, który w zeszłym miesiącu prowadził efektowną hollywoodzką zbiórkę funduszy dla prezydenta, powiedział w artykule redakcyjnym w New York Times, że Biden, którego widział trzy tygodnie temu, nie był Joe Bidenem z 2020 roku. „Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie”.

Reklama 6

Treść artykułu

Ładowanie...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Demokraci zastanawiają się, czy nadal popierać Bidena po jego słabym wyniku w debacie 27 czerwca i miernej odpowiedzi jego kampanii na ich apele, aby Biden, mając 81 lat, pokazał wyborcom, że jest gotowy na kolejną czteroletnią kadencję.

Senator Michael Bennet, demokrata z Kolorado, mówił stanowczo we wtorek późnym wieczorem o niebezpieczeństwie drugiej prezydentury Trumpa i powiedział, że to prezydent musi „rozważyć” opcje.

Bennet, tuż przed wezwaniem Bidena do wycofania się, powiedział w CNN to samo, co powiedział prywatnie swoim kolegom – że wierzy, że Trump „jest na dobrej drodze do wygrania tych wyborów – a może wygra je miażdżącą większością głosów i zabierze ze sobą Senat i Izbę Reprezentantów”.

Bennet powiedział: „To nie jest pytanie o politykę. To pytanie moralne o przyszłość naszego kraju”.

Reklama 7

Treść artykułu

W środę senator Demokratów Richard Blumenthal z Connecticut powiedział, że jest „głęboko zaniepokojony” wygraną Bidena w wyborach, które nazwał egzystencjalnymi dla kraju.

„Musimy dojść do porozumienia tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Blumenthal w CNN.

A senator Tim Kaine z Wirginii powiedział reporterom: „Mam całkowitą pewność, że Joe Biden zrobi coś patriotycznego dla kraju. I podejmie taką decyzję”.

Biden i jego kampania pracują teraz intensywniej, aby zdobyć poparcie, a prezydent spotkał się w środę z liderami związków zawodowych, licząc na pomoc związków zawodowych w przekonaniu, że jego osiągnięcia na stanowisku mają większe znaczenie niż wiek.

Lider większości w Senacie Chuck Schumer zaprosił kampanię Bidena do zajęcia się obawami senatorów i podwoił swoje poparcie dla prezydenta. „Jak wielokrotnie jasno dawałem do zrozumienia publicznie i prywatnie, popieram prezydenta Bidena i pozostaję zaangażowany w zapewnienie, że Donald Trump zostanie pokonany w listopadzie” – powiedział.

Reklama 8

Treść artykułu

Według doradcy ds. kierownictwa Senatu i przedstawiciela kampanii Bidena zespół prezydenta wysyła starszych doradców Bidena, Mike’a Donilona i Steve’a Ricchettiego, a także przewodniczącą kampanii Jen O’Malley Dillon, na prywatne spotkanie z senatorami Demokratów w czwartek na lunchu.

Były jednak pewne obawy, że może to przynieść odwrotny skutek. Jeden z senatorów Demokratów, który poprosił o anonimowość, aby móc mówić o zamkniętym spotkaniu, powiedział, że mogłoby to być stratą czasu, gdyby Biden sam nie przedstawił sprawy senatorom.

Pelosi powiedziała, że ​​Biden „był wspaniałym prezydentem”, którego Demokraci z Izby Reprezentantów kochają i szanują. Kalifornijka powiedziała, że ​​oglądała, jak wygłaszał mocne przemówienie na szczycie NATO we wtorek i opowiedziała o jego licznych osiągnięciach.

Podczas gdy zagraniczni przywódcy przebywają w tym tygodniu w Waszyngtonie, a Biden jest na arenie międzynarodowej, będąc gospodarzem wydarzenia w kluczowym momencie dla polityki zagranicznej, Pelosi zachęciła Demokratów, aby „po prostu wstrzymali się” z jakimikolwiek ogłoszeniami dotyczącymi jego kampanii.

„Cokolwiek myślisz, powiedz o tym komuś prywatnie, ale nie musisz tego stawiać na stole, dopóki nie zobaczymy” – powiedziała, „jak to się potoczy”.

— Do przygotowania tego reportażu przyczynili się dziennikarze Associated Press Mary Clare Jalonick, Farnoush Amiri i Kevin Freking.

Treść artykułuSource link