Home Świat Max Scherzer jasno daje do zrozumienia, gdzie chce grać

Max Scherzer jasno daje do zrozumienia, gdzie chce grać

32
0


„Twoje nazwisko znów pojawiło się jako przynęta na wymianę. Nie zrezygnowałbyś ponownie ze swojej klauzuli no-trade, prawda?” analityk i były długoletni łapacz AJ Pierzynski zapytał Scherzer. „Wiem, że gracie lepiej, ale załóżmy, że sytuacja nie będzie się poprawiać. Zrezygnowałbyś ponownie ze swojej klauzuli no-trade? Ile to jest trzy razy w ciągu czterech lat?”

„Tak, nie zamierzam tego robić, ale po prostu nie sądzę, że będę musiał o tym myśleć” – powiedział ośmiokrotny All-Star. „Myślę, że będziemy grać w lepszą grę w baseball. To będzie bezcelowe, żeby o tym mówić, więc myślę, że tutaj wygramy”.

Teraz, mając szósty zespół, Scherzer jest jednym z najlepszych miotaczy XXI wieku, którego można uznać za weterana. Trzykrotny zdobywca nagrody Cy Young Award jest w swoim 17. sezonie i spędził nie więcej niż sześć pełnych kampanii z jedną organizacją.

Scherzer został wybrany przez drużynę Arizona Diamondbacks z 11. wyborem w drafcie w 2006 r., zadebiutował w MLB w 2008 r. i w grudniu 2009 r. został sprzedany do Detroit Tigers w przebojowym meczu z udziałem trzech drużyn. W ramach tej transakcji trzykrotny All-Star, Curtis Granderson, został wysłany z Detroit do New York Yankees.

Scherzer grał przez następne pięć lat w barwach Tigers i w 2014 r. zdobył swoją pierwszą nagrodę Cy Young Award, po czym w styczniu 2015 r. podpisał kontrakt z Washington Nationals.

Był związany z Nationals dłużej niż jakakolwiek inna drużyna, grając w pięciu kolejnych drużynach NL All-Star w latach 2015-2019, zdobywając dwie nagrody Cy Young Awards z rzędu w 2016 i 2017 roku oraz zdobywając swój pierwszy tytuł World Series w 2019 roku. Scherzer został wysłany do Los Angeles Dodgers wraz z dwukrotnym All-Starem Treą Turnerem w połowie sezonu 2021, 30 lipca, w zamian za pakiet perspektywicznych zawodników i zawodników lig niższych, a w grudniu tego samego roku podpisał kontrakt z New York Mets.

Po przedwczesnym odpadnięciu z play-offów w 2022 r. i katastrofalnym początku sezonu 2023 r. Mets wymienili 39-letniego zawodnika na Rangers za gotówkę w zamian za grającego w niższej lidze infieldera Luisangela Acunę (jeden z Młodsi bracia Ronalda Acuny Jr.) 30 lipca.

Scherzer miał bilans 4-2 ze wskaźnikiem ERA na poziomie 3,20 i WHIP na poziomie 0,95 w 45 rzuconych inningach w ośmiu startach sezonu regularnego w Teksasie, zanim w połowie września musiał pauzować z powodu naciągnięcia mięśnia obłego większego.

Wrócił na play-offy i zaliczył trzy starty (w tym dwa w ALCS i jeden w World Series), zanim znów został wyłączony z gry z powodu bólu pleców. Scherzer przeszedł poza sezonem operację przepukliny dysku i zadebiutował w 2024 roku dopiero 23 czerwca.

Praworęczny miotacz ma bilans 1-2, pozwolił na dziewięć runów (osiem zdobytych) przy 19 uderzeniach, trzech spacerach i 17 strikeoutach w 23 1/3 inningu w czterech startach tego lata.

Rangers (44-48) byli jedną z najbardziej rozczarowujących drużyn w baseballu w tym sezonie i tracą 5,5 gry do lidera AL West Seattle Mariners, ale wygrali pięć z rzędu. Texas wchodzi w środę siedem gier za Boston Red Sox (50-40) o trzecie miejsce w AL wild card.

Source link