Home Świat Siostra Messiny Denaro skazana na 14 lat więzienia

Siostra Messiny Denaro skazana na 14 lat więzienia

19
0


Rosalia odpowiadała za zarządzanie kasą rodziny mafijnej

Sąd w Palermo, na południu Włoch, skazał Rosalię Messinę Denaro, siostrę zmarłego przywódcy mafii Matteo Messiny Denaro, na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie mafijnej i paserstwo.

Wyrok został wydany w czwartek (11) przez sędzię Clelię Maltese. Rosalię oskarżono o pomoc bratu w pozostaniu zbiegiem oraz o zarządzanie kasą fiskalną rodziny i siecią przesyłową „pizzini”, małych papierowych banknotów używanych do komunikacji między członkami Cosa Nostra.

Dzięki temu Messina Denaro mógłby utrzymywać kontakt ze swoimi zaufanymi ludźmi, gdy uciekał przed policją.

Rosalia przebywa w odosobnieniu od marca 2023 r., dwa miesiące po schwytaniu jej brata, który został zatrzymany podczas opuszczania kliniki w Palermo w styczniu tego roku, po trzech dekadach ucieczki. Messina Denaro zmarła we wrześniu ubiegłego roku, będąc ofiarą raka jelita grubego.

Rosalia jest również matką Lorenzy Guttadauro, byłej prawniczki gangstera, i żoną Filippo Guttadauro, który odsiaduje wyrok za przynależność do mafii. Jeden z synów pary, Francesco, ulubiony siostrzeniec Messiny Denaro, również siedzi w więzieniu za przestępstwa związane z mafią.

Według policji to notatka Rosalii doprowadziła do schwytania przywódcy Cosa Nostry. Gazeta zawierała szczegółowy opis stanu zdrowia Messiny Denaro i była ukryta w zagłębieniu krzesła, ale została odkryta 6 grudnia 2022 r., gdy policja instalowała podsłuchy w domu kobiety.Source link