Home Świat Swifties ponownie uruchomili czujniki trzęsień ziemi

Swifties ponownie uruchomili czujniki trzęsień ziemi

21
0


Treść artykułu

Sophie Butcher pamięta, jak tysiące fanów wybuchało wiwatami, gdy Taylor Swift wkroczyła na scenę, aby wystąpić … Gotowy na to? w zeszłym tygodniu w Szkocji. Butcher powiedział, że przez cały piątkowy czterominutowy występ Swift fani tańczyli, skakali, kołysali się w przód i w tył oraz klaskali.

Reklama 2

Treść artykułu

Butcher powiedział, że występ był jednym z najbardziej ekscytujących podczas koncertu Eras Tour. Ale o tym, jak bardzo panowała awantura, dowiedziała się dopiero, gdy w poniedziałek wróciła do pracy, badając trzęsienia ziemi.

Sejsmolodzy z Brytyjskiej Służby Geologicznej (BGS), w której pracuje Butcher, zebrali dane dotyczące trzęsień ziemi podczas koncertów Swifta w piątek, sobotę i niedzielę w Edynburgu, stolicy Szkocji. Butcher badał dalej, korzystając z nagrań wideo z koncertów, aby dowiedzieć się, które utwory wywołały największą aktywność sejsmiczną w wyniku tańca, klaskania i tupania.

Treść artykułu

W czwartek BGS ogłosiło, że na koncertach Swifta fani wytworzyli ruch o długości do 23,4 nanometra. To znacznie więcej niż inni popularni artyści – Harry Styles, Beyonce i Bruce Springsteen – wyprodukowali podczas niedawnego występu w Szkocji, powiedział Butcher.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Odczyty dotyczące trzęsienia ziemi były najsilniejsze, gdy Swift wykonał szczególnie dwie piosenki. Jak śpiewała i tańczyła … Gotowy na to?Tłum przesłał około 80 kilowatów mocy, co odpowiada mocy wytwarzanej przez około 6000 akumulatorów samochodowych – podało BGS. Podczas Okrutne latofani „skakali, prawie podskakiwali i kołysali się” – powiedziała Butcher, próbując odtworzyć ruchy podczas czwartkowej rozmowy wideo.

Podczas występów Swift w ramach trasy Eras Tour fani wiwatują przez dłuższy czas po jej występie Problemy z szampanem. Kiedy w zeszły weekend widzowie kibicowali w Edynburgu przez około cztery minuty, klaskanie i skakanie również wywołały aktywność sejsmiczną. BGS podał, że odczyty dotyczące trzęsienia ziemi zostały zebrane prawie cztery mile od stadionu Murrayfield.

Reklama 4

Treść artykułu

BGS stwierdziło, że aktywność sejsmiczna podczas koncertów Swifta nie była wystarczająco silna, aby większość ludzi mogła ją odczuć. – powiedział sejsmolog James Hammond „Washington Post”. w lipcu fakt, że ludzie wytwarzający wibracje podczas imprez jest „dość powszechny”.

To był mocny początek letniej trasy Swifta po Europie, która obejmuje nową setlistę i będzie kontynuowana w tym tygodniu w Liverpoolu w Anglii. Ale koncerty Swift dostarczyły już odczytów dotyczących trzęsień ziemi, kiedy podróżowała po Stanach Zjednoczonych.

Sejsmolodzy twierdzą, że lipcowy koncert Swifta w Seattle wywołał aktywność sejsmiczną odpowiadającą trzęsieniu ziemi o sile 2,3 w skali Richtera. Jej koncert w Los Angeles w następnym miesiącu również wywołał wstrząsy przypominające trzęsienie ziemi. Butcher powiedział, że BGS nie oszacowało siły trzęsienia ziemi na podstawie koncertów Swifta w Szkocji.

Reklama 5

Treść artykułu

29-letnia Butcher powiedziała, że ​​nie myślała o aktywności sejsmicznej, kiedy w piątek i sobotę jako fan uczestniczyła w koncertach Swift na stadionie Murrayfield. Prawie 73 000 widzów uczestniczyło każdego wieczoru w koncercie, co trzykrotnie pobiło rekord największej publiczności na koncercie na stadionie w Szkocji, powiedziała rzeczniczka stadionu Sarah Cruickshank w e-mailu do Poczta.

Butcher, wulkanolog, stwierdziła, że ​​zmartwiła się powrotem do pracy w poniedziałek, dopóki sejsmolodzy nie przejrzeli danych z weekendu i nie stwierdzili aktywności sejsmicznej podczas koncertów Swifta.

Butcher powiedział, że BGS umieściło pod ziemią w całej Szkocji sejsmometry do monitorowania trzęsień ziemi. Butcher powiedział, że urządzenia wychwytują także czasami aktywność sejsmiczną podczas koncertów i wydarzeń sportowych.

Kiedy Styles występował na stadionie Murrayfield w maju ubiegłego roku, Butcher powiedział, że sejsmometry zarejestrowały ruch o długości około 15 nanometrów. Według BGS wszystkie trzy koncerty Swift wypadły znacznie powyżej tej liczby.

Chociaż Butcher zwykle bada trzęsienia ziemi przed i po aktywności wulkanicznej, powiedziała, że ​​jej szefowie poprosili ją w poniedziałkowe popołudnie o zbadanie koncertów Swifta. Butcher powiedziała, że ​​wykorzystała znaczniki czasu ze swoich filmów i zdjęć, a także trzech przyjaciół, z którymi poszła na koncerty, aby dopasować momenty wzrostu aktywności sejsmicznej.

„Muszę po prostu spędzić całe poniedziałkowe popołudnie… ponownie przeżywać weekend” – powiedział Butcher – „i jednocześnie zajmować się nauką”.

Reklama 6

Treść artykułu

Butcher powiedział, że powiązanie czasu z piosenkami, które grał Swift, było łatwe, ponieważ koncerty odbywały się według podobnego harmonogramu. Zaczęli o 19:15, zaśpiewał Swift Okrutne lato jakieś sześć minut później i wystąpiła … Gotowy na to? około 20:22 – powiedział Butcher.

Swift pochwaliła fanów podczas niedzielnego koncertu w Edynburgu.

„Nie jesteś tu tylko po to, żeby tańczyć” – powiedziała. „Nie jesteś tu tylko po to, żeby śpiewać. Jesteś tutaj, aby całkowicie oddać się chwili, atmosferze i nocy.

Ponieważ tego lata Butcher bierze udział w innych koncertach w Europie – spotyka się z Killers i wybiera się na festiwal w Glastonbury – stwierdziła, że ​​jest ciekawa, czy inne grupy fanów przedstawią odczyty dotyczące trzęsień ziemi. Butcher powiedział, że sędzią mogą być sejsmometry, jeśli fani przyjdą… gotowi.

Treść artykułuSource link