Home Technologia Pożegnaj się z Redboxem

Pożegnaj się z Redboxem

9
0


To koniec drogi dla Redbox i jego kiosków do wypożyczania DVD. Firma macierzysta wypożyczalni filmów, Chicken Soup for the Soul Entertainment, złożył wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 pod koniec czerwca. Ale najwyraźniej przeniosła swoje zgłoszenie z rozdziału 11 do rozdziału 7, co oznacza, że ​​zamierza całkowicie zlikwidować swoją działalność zamiast przeprowadzać reorganizację firmy. Według Termin ostatecznyfirma początkowo chciała pozyskać fundusze, sprzedając część aktywów i utrzymując około 100 pracowników. Ostatecznie jednak zdecydowała, że ​​najlepszym rozwiązaniem będzie zwolnienie wszystkich 1000 pracowników Redbox i zamknięcie wszystkich 24 000 kiosków Redbox.

„Nie ma możliwości dalszego wypłacania wynagrodzeń pracownikom, opłacania rachunków ani finansowania tej sprawy w inny sposób” – powiedział sędzia sądu upadłościowego Thomas Horan, zgodnie z Niskie przejście. Horan powiedział również, że istnieje „przynajmniej możliwość niewłaściwego przywłaszczenia funduszy, które były powiernicze dla pracowników”. Redbox nie mógł płacić swoim pracownikom przez prawie miesiąc, a jego spółka macierzysta musiała zabezpieczyć pożyczkę w wysokości 8 milionów dolarów na ich pensje i móc przywrócić świadczenia medyczne, które nie były aktywne od połowy maja.

Kioski Redbox, które zazwyczaj znajdują się w sklepach spożywczych i całodobowych, służyły do ​​wypożyczania filmów na DVD i Blu-ray, a także gier wideo. W 2019 r. jednak przestał wypożyczać gry wideo skupić się na wypożyczaniu filmów i usłudze przesyłania strumieniowego na żądanie. Firma dawno minęła swój szczyt, a jej usługa wypożyczania nie jest już tak atrakcyjna w dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne usługi przesyłania strumieniowego. W rzeczywistości postępowanie upadłościowe wykazało, że zobowiązania płacowe Redbox były wyższe niż zyski. Mimo to kioski nadal obsługiwały osoby niemające dostępu do silnego i stabilnego połączenia internetowego, które teraz będą musiały pożegnać się z możliwością wypożyczenia DVD lub dwóch, kiedykolwiek wyjdą, aby załatwić sprawy.Source link