Home Biznes Freetrade uruchamia elastyczne akcje i udziały ISA

Freetrade uruchamia elastyczne akcje i udziały ISA

12
0


Inwestorzy mogą teraz uzyskać elastyczne akcje i udziały ISA z platformy inwestycyjnej Freetrade

Wolny handel* wprowadził elastyczną funkcję umożliwiającą inwestorom wypłacanie i zastępowanie pieniędzy bez wpływu na ich roczny limit oszczędności na koncie ISA, pod warunkiem, że zostaną zwrócone w tym samym roku podatkowym.

Elastyczność to przydatna cecha pozwalająca uniknąć płacenia podatków, umożliwiająca oszczędzającym i inwestorom korzystanie z funduszy i spłacanie ich bez utraty kwoty wolnej od podatku – jest ona powszechniejsza w przypadku kont oszczędnościowych ISA.

Elastyczny przyjaciel: Freetrade wprowadził możliwość wypłacania i zastępowania środków z rachunku akcji i udziałów ISA bez wpływu na roczny limit

Jeśli inwestor musiałby tymczasowo wypłacić 5000 funtów ze swojego konta, akcje i udziały Isa i nie było ono elastyczne, straciliby 5000 funtów z kwoty wolnej od podatku ISA w danym roku, gdyby je zastąpiono.

Jednak inwestor wypłacający 5000 funtów z elastycznego rachunku akcji i udziałów ISA nadal będzie mógł zatrzymać każdy grosz ze swoich 20 000 funtów Dodatek ISApod warunkiem, że zwrócą pobraną kwotę 5000 funtów w ciągu tego samego roku podatkowego.

Viktor Nebehaj, CEO Freetrade, powiedział: „Życie jest nieprzewidywalne, a duże wydatki często mogą nas zaskoczyć. Dzięki elastycznemu ISA dajemy naszym klientom możliwość zaspokojenia tych krótkoterminowych potrzeb, nie rezygnując jednocześnie z długoterminowych korzyści płynących z dodatku ISA”.

Oczywiście, w przypadku akcji i udziałów ISA, inwestorzy powinni być mądrzy, nie sięgając często do swoich puli. W końcu kluczowym elementem inwestowania na giełdzie jest pozostawienie zainwestowanych pieniędzy, aby mogły rosnąć i kumulować się w długim okresie.

Ale elastyczny ISA oznacza, że ​​inwestorzy mogą zatrzymać zainwestowane środki, z których być może będą musieli skorzystać, ale później będą mogli je zastąpić.

Elastyczne konto oszczędnościowe ISA umożliwia wypłatę środków na duże jednorazowe zakupy lub większe płatności — na przykład wkład własny na dom, remont nieruchomości, duże wakacje lub opłaty szkolne — a następnie ponowne ich wpłacenie w tym samym roku podatkowym.

To są pieniądze Simon Lambert jest fanem elastycznych ISA i twierdzi, że więcej oszczędzających i inwestorów powinno rozważyć tę funkcję, a więcej banków, towarzystw budowlanych i platform inwestycyjnych powinno oferować elastyczność.

Niewiele platform inwestycyjnych oferuje elastyczne konta ISA na akcje i udziały z dużymi możliwościami Hargreaves Lansdown*, Interaktywny Inwestor* I AJ Dzwon* nie robiąc tego. Ale nowy Isa rządzi oznacza, że ​​inwestorzy mogą teraz otwierać więcej niż jedno tego samego typu konto ISA.

Jak wypada Isa firmy Freetrade na tle innych?

Wolny handel* został uruchomiony w 2018 r. i szybko zbudował znaczną bazę klientów dzięki bezpłatnemu obrotowi akcjami. Platforma oferuje akcje brytyjskie, europejskie i amerykańskie, ETF-y i niektóre fundusze inwestycyjne, ale nie oferuje funduszy inwestycyjnych.

Podstawowy plan Freetrade nie ma opłat za konto, ale osoby, które chcą mieć konto akcji i udziałów ISA, muszą wybrać plan Standard za 5,99 GBP miesięcznie. Konto Plus kosztuje 11,99 GBP miesięcznie, co jest potrzebne inwestorom, którzy chcą mieć konto Sipp

Rywalizować Obrót 212* oferuje również bezpłatne transakcje akcjami, ale nie pobiera opłat za swoje akcje i udziały Isa. Trading 212 Isa nie jest elastyczny i chociaż ma akcje, ETF-y i fundusze inwestycyjne, podobnie jak Freetrade, nie oferuje funduszy.

Charles Stanley Bezpośrednio* ma elastyczne akcje i udziały ISA i pozwala inwestorom posiadać akcje, ETF-y, fundusze inwestycyjne i fundusze. Ma 0,35 procent opłaty za konto, która jest anulowana w przypadku akcji, jeśli w danym miesiącu zostanie przeprowadzona transakcja. Obrót funduszami jest bezpłatny, ale pobiera opłatę 11,95 £ za kupno i sprzedaż akcji.

Najlepiej inwestuj* ma również elastyczne ISA i oferuje akcje, ETF-y, fundusze inwestycyjne i fundusze z opłatą za konto w wysokości 0,4 procent obniżoną do 0,2 procent za gotowe portfele inwestycyjne. Obrót funduszami jest bezpłatny, a obrót akcjami kosztuje 4,95 GBP.

> Przeczytaj nasz pełny poradnik: Jak wybrać najlepsze akcje i udziały Isa

Rozwój elastycznego ISA

Freetrade poinformowało, że zauważyło znaczny popyt na elastyczność w ramach kont akcji i udziałów ISA.

Elastyczne konta gotówkowe ISA zyskują coraz większą popularność na rynku kont gotówkowych ISA. Niektóre z najlepszych kont gotówkowych ISA z łatwym dostępem są obecnie elastyczne, na przykład Śliwki* 5,17 proc. odsetek (stawka ta spada po czterech wypłatach), Chipsy* 5,1 proc. gotówkowe ISA i Zopa 5,08 procent gotówkowe ISA.

Elastyczne konto ISA jest ważniejsze niż kiedykolwiek w czasach, gdy oszczędzający muszą zapłacić 10,4 miliarda funtów podatku od odsetek od oszczędności.

Gdy stopy procentowe były niskie, oprocentowanie kont oszczędnościowych było tak niskie, że kwota wolna od podatku oferowana przez osoby prywatne zapewniała większości ludzi potrzebną im ochronę przed opodatkowaniem odsetek.

Jednak wraz ze wzrostem stawek i kwotą wolną od podatku dochodowego, która pozostała na poziomie 1000 funtów dla podatników płacących podstawową stawkę podatku i zaledwie 500 funtów dla podatników płacących wyższą stawkę, wpadnięcie w pułapkę podatku od oszczędności stało się o wiele łatwiejsze.

Przy stopie oszczędności wynoszącej 5 procent podatnik płacący podstawową stawkę podatku potrzebuje teraz zaledwie 20 000 funtów w gotówce, aby przekroczyć kwotę wolną od podatku, podczas gdy podatnik płacący wyższą stawkę potrzebuje 10 000 funtów.

Jeśli natomiast płacisz podatek w wysokości 45 pensów, nie przysługuje Ci żadna kwota wolna od podatku.

PLATFORMY INWESTYCYJNE DIY

Łatwe inwestowanie i gotowe portfele

AJ Dzwon

Łatwe inwestowanie i gotowe portfele

AJ Dzwon

Łatwe inwestowanie i gotowe portfele

Bezpłatne pomysły na inwestowanie i zarządzanie funduszami

Hargreaves Lansdown

Bezpłatne pomysły na inwestowanie i zarządzanie funduszami

Hargreaves Lansdown

Bezpłatne pomysły na inwestowanie i zarządzanie funduszami

Inwestowanie z opłatą ryczałtową od 4,99 GBP miesięcznie

interaktywny inwestor

Inwestowanie z opłatą ryczałtową od 4,99 GBP miesięcznie

interaktywny inwestor

Inwestowanie z opłatą ryczałtową od 4,99 GBP miesięcznie

Inwestowanie w akcje: społeczność licząca ponad 30 milionów osób

eToro

Inwestowanie w akcje: społeczność licząca ponad 30 milionów osób

eToro

Inwestowanie w akcje: społeczność licząca ponad 30 milionów osób

Bezpłatne transakcje akcjami i brak opłat za prowadzenie konta

Handel 212

Bezpłatne transakcje akcjami i brak opłat za prowadzenie konta

Handel 212

Bezpłatne transakcje akcjami i brak opłat za prowadzenie konta

Linki partnerskie: Jeśli wybierzesz produkt This is Money może zarobić prowizję. Te oferty są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, ponieważ uważamy, że warto je wyróżnić. Nie wpływa to na naszą niezależność redakcyjną.

Porównaj najlepsze konto inwestycyjne dla siebie

Niektóre linki w tym artykule mogą być linkami afiliacyjnymi. Jeśli na nie klikniesz, możemy zarobić niewielką prowizję. Pomaga nam to finansować This Is Money i zachować jego bezpłatne użytkowanie. Nie piszemy artykułów w celu promowania produktów. Nie pozwalamy, aby jakiekolwiek relacje komercyjne wpływały na naszą niezależność redakcyjną.Source link