Home Rozrywka Zamknięcie kiosku DVD Redbox, zwolnienie 1000 osób

Zamknięcie kiosku DVD Redbox, zwolnienie 1000 osób

21
0


Redbox, operator czerwonych wypożyczalni DVD, niegdyś znany z szybkiego wypożyczania filmów w sklepach spożywczych i aptekach, popadł w stagnację.

Spółka dominująca przedsiębiorstwa, Chicken Soup for the Soul Entertainment, otrzymała w środę zgodę sądu na zmianę sposobu postępowania upadłościowego z rozdziału 11 na rozdział 7, planując likwidację aktywów i zwolnienie 1000 pracowników.

Chicken Soup for the Soul Entertainment składa pozew Rozdział 11 upadłości na początku tego miesiąca, po doniesieniach, że personel nie otrzymuje wynagrodzeń.

Upadek firmy nastąpił po tym, jak zaczęła mieć problemy z utrzymaniem swojej pozycji wystarczająca skala i finansowanie oraz dostosowywanie się do zmieniających się nawyków oglądania przez konsumentów. Redbox został dotknięty przez zmianę branży domowej rozrywki na strumieniowanie i cyfrowe wideo na żądanie.

Do upadku spółki przyczyniły się oskarżenia o niewłaściwe zarządzanie ze strony głównego kredytodawcy spółki, HPS Investment Partners.

W przypadku upadłości w ramach rozdziału 11 firma jest chroniona przed wierzycielami, ponieważ tworzy plan reorganizacji, aby utrzymać się na powierzchni i spłacić długi. Likwidacja w ramach rozdziału 7 oznacza, że ​​firma ogłasza upadłość.

Firma Redbox powstała w 2002 r. jako eksperyment sieci McDonald’s, a później stała się niezależną firmą, wykorzystując popularność płyt DVD i wygodę taniego systemu wypożyczania filmów.

Klienci mogli wejść do jednego z kiosków w 2009 r. i wypożyczyć DVD za 1 dolara dziennie, przy czym każdy automat mieścił nawet 700 DVD i 200 tytułów filmowych. Jeden z kiosków był w stanie zarobić roczny dochód około 50 000 dolarów po trzech latach działalności, zgodnie z raportem LA Times z 2009 r.

W 2022 roku Redbox z siedzibą w Oakbrook Terrace w stanie Illinois uzyskany przez Chicken Soup for the Soul Entertainment w ramach transakcji obejmującej wyłącznie akcje o wartości 375 milionów dolarów.

W tamtym czasie sieć Redbox miała 38 000 sklepów w całych Stanach Zjednoczonych. Chicken Soup for the Soul Entertainment była spółką zależną wydawnictwa z siedzibą w Cos Cob w stanie Connecticut, znanego z inspirującej serii książek o tym samym tytule, a także linii karmy dla zwierząt.

Dział rozrywki Chicken Soup zaciągnął znaczny dług, aby sfinalizować transakcję, ryzykowny zakład na przyszłą rentowność wypożyczalni DVD. W dokumentach publicznych firma obwiniała pandemię COVID-19 i strajk w Hollywood latem ubiegłego roku o utrudnienie przepływu nowych treści.

Chicken Soup for the Soul Entertainment, które jest również właścicielem serwisu streamingowego Crackle wspieranego reklamami, straciło w zeszłym roku 636,6 mln dolarów. W swoim wniosku o upadłość na podstawie rozdziału 11 wymieniono 970 mln dolarów długu i 414 mln dolarów aktywów.

Zgodnie z dokumentami złożonymi przez sąd upadłościowy, pozostało około 24 000 kiosków Redbox, wiele z nich mieści się w sklepach Walmart i Walgreen Co., które są wymienione jako wierzyciele niezabezpieczeni.

„1000 osób straci pracę i nie otrzymają nawet zapłaty za swoją pracę” – powiedział sędzia Thomas Horan na rozprawie sądowej w środę, zgodnie z Dziennik Wall Street.

Miasto firmowe Ssenior Język angielski:redaktor Ryan Faughnder i Naktualności bieżące RW przygotowaniu niniejszego raportu pomógł badacz Scott Wilson.