Home Świat Były minister energetyki załamał się w sądzie

Były minister energetyki załamał się w sądzie

19
0


Były minister energetyki Saleh Mamman stracił przytomność przed salą sądową w czwartek, tuż przed rozpoczęciem rozprawy.

Mamman, który pełnił urząd pod rządami byłego prezydenta Muhammadu Buhariego, usłyszał 12 zarzutów prania pieniędzy, wniesionych przez Komisję ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych (EFCC).

EFCC twierdzi, że Mamman popełnił przestępstwa prania pieniędzy na kwotę 33 mld N. Gdy miał zamiar przyznać się do winy, Mamman nagle załamał się, zmuszając sąd do wstrzymania postępowania.

Prawnik EFCC, Adeyinka Olumide-Fusika, SAN, poinformował sąd, że poza salą rozpraw doszło do zdarzenia, a Ate potwierdził, że Mamman straciła przytomność „po wniesieniu jej na teren sądu i personel medyczny Federalnego Sądu Najwyższego musiał ją reanimować”.

Ate poprosił o odroczenie rozprawy, tak aby mogła się ona odbyć w poniedziałek, ale sędzia ze względu na obciążenie pracą sądu wyznaczył jej termin na wrzesień.

Olumide-Fusika złożyła wcześniej rano zmieniony akt oskarżenia, korygując błąd w nazwisku Mamman, ale sędzia odmówił odczytania Mamman nowego aktu oskarżenia.

Po otrzymaniu leczenia Mamman powiedział sądowi, że jest zdolny do kontynuowania rozprawy pomimo problemów zdrowotnych, wyjaśniając, że zemdlał z powodu przyjmowania leków na pusty żołądek, co spowodowało spadek ciśnienia krwi. Sędzia przyznał jednak, że takie incydenty mogą się zdarzyć każdemu.

Sąd odroczył rozprawę do późniejszego terminu, w oczekiwaniu na dalszy rozwój sytuacji.Source link