Home Świat DreamWorks zapowiada Shrek 5 na 2026 r., potwierdza obsadę

DreamWorks zapowiada Shrek 5 na 2026 r., potwierdza obsadę

31
0


DreamWorks Animation zapowiada Shrek 5 na 2026 rok i ujawnia, którzy aktorzy są już potwierdzeni w filmie fabularnym

11 lip
2024
– 01:08

(aktualizacja o 02:14)

Teraz jest to już oficjalne – wystrzał startowy został wystrzelony Shrek 5We wtorek (9) DreamWorks Animation potwierdziło, że piąta część filmów o zielonym ogrze jest w fazie rozwoju i ogłosiło jej premierę kinową na 1 lipca 2026 roku.Zdjęcie: Disclosure/DreamWorks Animation / Canaltech

Piąta część Shreka – serialu animowanego, którego emisja rozpoczęła się w 2001 r. i który należy do dwudziestu największych serii filmowych wszech czasów – nie jest jeszcze znana, ale wiadomo już, że reżyserem filmu będzie Walt Dohrn (Trolle 2) i wyprodukowany przez Ginę Shay i Chrisa Meledandriego.
Seria filmów o Shreku doczekała się już czterech głównych filmów i dwóch spin-offów (Zdjęcie: Disclosure/DreamWorks Animation)

Seria filmów o Shreku doczekała się już czterech głównych filmów i dwóch spin-offów (Zdjęcie: Disclosure/DreamWorks Animation)

Zdjęcie: Canaltech

Sekwencja Shrek (2001), Shrek 2 (2004) Shrek 3 (2007) i Shrek na zawsze (2010), oprócz spółek typu spin-off Kot w butach (2011) i Kot w butach 2: Ostatni Zamówienie (2022) to film fabularny opowiadający o kolejnej przygodzie tytułowego bohatera: ludojada zamieszkującego bagna, który zmienia swoje życie po wyruszeniu na misję z gadającym osłem i spotkaniu księżniczki Fiony.

Oryginalni aktorzy głosowi powracają

Zapowiedź DreamWorks Animation, wydana na X (dawniej Świergot), towarzyszył mu promocyjny film przedstawiający numer 5 z „uszami Shreka”, w rytm piosenki przewodniej serii, Wszystkie gwiazdyprzez zespół Smash Mouth.

Ponadto studio animacji ogłosiło, że w filmie wystąpią aktorzy Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Osioł) i Cameron Diaz (Fiona), którzy ponownie użyczą głosów postaciom, które grali w poprzednich częściach.

Jednakże aktor Antonio Banderas, który niedawno przybył do Brazylii, aby promować jedne ze swoich nowych perfum i grał Kota w butach w oryginalnej serii, nie został jeszcze potwierdzony w projekcie.

Oprócz Shrek 5Rok 2026 zapowiada się jako jeden z najbardziej pracowitych w świecie animacji. Oprócz samego tytułu DreamWorks, film Super Mario Bros 2 trafi do kin 3 kwietnia 2026 r. Historia Toyoty 5 premiera filmu zaplanowana jest na 19 czerwca tego samego roku, a Zamrożony 3 pojawia się w pewnym momencie (najwyraźniej w drugiej połowie roku) tego okresu.

Trendy w Canaltech:

Source link