Home Technologia Jak grać w Rennsport w VR

Jak grać w Rennsport w VR

26
0


Otwarta beta Rennsport jest już dostępna i chociaż stwierdziliśmy, że dość łatwo jest po prostu wskoczyć do samochodu i zacząć ścigać się, co jeśli masz zestaw słuchawkowy VR? W menu nie ma nic oczywistego, co pozwalałoby podnieść wspaniały symulator wyścigów i umieścić go bezpośrednio przed twarzą, ale możesz, to jest hit, a my pokażemy ci dokładnie, jak to zrobić tutaj, teraz.

Zagraj w Rennsport w wirtualnej rzeczywistości

Zacznijmy od początku. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz przejść do Epic Games Store, znajdź Rennsporti dodaj ją do swojej biblioteki; gra jest całkowicie darmowa, choć możesz dodać kilka dodatkowych przedmiotów, jeśli kupisz jedną z trzech edycji dostępnych w grze; więcej na ten temat znajdziesz w naszym poprzednim artykule o Rennsport.

Po zainstalowaniu – plik ma nieco mniej niż 30 GB, więc nie jest to mały plik do pobrania – musisz utworzyć konto Rennsport, podając swój adres e-mail, ustawiając nazwę użytkownika, wpisując ją ponownie, bo byłeś na tyle głupi, że po prostu wpisałeś wielką literę na początku nazwy użytkownika, zweryfikować adres e-mail, a następnie zalogować się za pomocą klienta.

Jeśli grasz po raz pierwszy, musisz skonfigurować elementy sterujące. Najlepiej zrobić to przed wejściem do świata VR.

Istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz grać przy użyciu kierownicy i pedałów, więc nie wahaj się i je skalibruj. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, że wszystko działa z kontrolerem do gier.

Przydatnym przyciskiem do przypisania jest ResetVRPosition, który można znaleźć w opcjach kamery. Ustaw go na coś łatwego do zapamiętania, co możesz po prostu nacisnąć, mając założony zestaw słuchawkowy. Ja użyłem spacji. Ułatwi to ponowne ustawienie w grze, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jeśli korzystałeś wcześniej z VR, prawdopodobnie masz już zainstalowany SteamVR, niezależnie od tego, czy używasz czegoś takiego jak Pimax Crystal czy Quest 3. Bez względu na to, którego zestawu słuchawkowego używasz, upewnij się, że SteamVR jest Twoim środowiskiem uruchomieniowym. Możesz to zrobić w konfiguracji, a prawdopodobnie grałeś już wcześniej w PCVR, ale najlepiej to sprawdzić.

Teraz musimy polecić Rennsport, aby poprawnie współpracował z VR. W tym celu przejdź do biblioteki Epic Game Store, w której zainstalowałeś Rennsport, i kliknij trzy kropki, aby otworzyć opcje.

Teraz kliknij na Manahe, a następnie na Opcje uruchamiania i włącz je. Teraz pojawi się pole i wszystko, co musisz wpisać w tym polu, to -vr.

Spowoduje to uruchomienie pliku wykonywalnego w natywnej VR – pamiętaj, że jeśli chcesz zagrać ponownie, musisz wrócić i usunąć ten bit.

Twórcy sugerują zmianę „Cabin View Distance” w celu uzyskania optymalnego oglądania. Jest to coś, co należy zrobić przed przejściem do VR, i można to znaleźć w ustawieniach w sekcji Gameplay, Gameplay Cameras i Distance.

Prawdopodobnie będzie się to różnić w zależności od samochodu i jest to wyłącznie kwestia osobistych preferencji.

Na tym etapie otwartej bety gry można spodziewać się trudności i mnóstwa błędów, szczególnie w przypadku VR, ale im więcej danych deweloperzy uzyskają od osób grających w grę, tym lepiej i szybciej powinno toczyć się to dzieło.